YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'nın Suriye'deki hava saldırıları
Rusya'nın Suriye'deki hava saldırıları
02 Ocak 2016 17:30
Rus savaş uçaklarının, Halep'in kuzeyi ve Lazkiye'nin kuzeydoğusunda bulunan Bayırbucak bölgesi ile İdlib ve Dera'da muhaliflerin kontrolündeki cephelere saldırı düzenlediği bildirildi.

AA muhabirinin Halep'teki yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Rus savaş uçakları, terör örgütü PKK'nin Suriye'deki uzantısı PYD'ye yol açmak için Halep'in kuzeyinde yönetim karşıtlarının kontrolündeki Azez ilçesine yoğun şekilde saldırı düzenledi.

Rus uçakları ayrıca, Halep'te Miniğ askeri havaalanı çevresi, Malikiye köyü, İdlib ve Dera'nın Şeyh Miskin, Hreytan ve Deyr Cemel beldeleri ile muhaliflerin kontrolündeki Asya kırsalı ve Lazkiye'nın kuzeyindeki Bayırbucak bölgesindeki alanlara hava saldırısı gerçekleştirdiği bildirildi. 

Öte yandan rejim muhalifi bazı gruplarının, Lazkiye'nin kuzeydoğusundaki Bayırbucak bölgesindeki Burc Keseb ile Dera'nın Şeyh Miskin beldesi çevresinde gerçekleştirdikleri operasyonlarda çıkan çatışmalarda çok sayıda rejim askerini öldürdüğü ve bazı askeri araçları imha ettiği belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, 30 Eylül'de Suriye topraklarındaki DAEŞ hedeflerine yönelik hava operasyonları başlattığını duyurmuştu ancak Rus uçakları daha çok Humus, Hama, İdlib ve Halep'te ılımlı muhaliflere ait karargah ve eğitim kamplarıyla sivil yerleşim yerlerini hedef alıyor. 


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler