YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Rusya’nın agresif eylemleri saldırı için hazırlıktır'
'Rusya’nın agresif eylemleri saldırı için hazırlıktır'
19 Nisan 2016 15:02
Polonya Savunma Bakanı Macierewicz, “Rusya’nın agresif eylemleri saldırı için hazırlıktır. Bu konuda açıkça konuşmanın vakti geldi.” dedi.

Polonya Savunma Bakanı Antoni Macierewicz, “Rusya’nın agresif eylemleri saldırı için hazırlıktır. Bu konuda açıkça konuşmanın vakti geldi.” dedi.

Macierewicz, Polonya’nın Rzeczpospolita gazetesine yaptığı açıklamada, Rus uçaklarının Baltık Denizi'nde uluslararası sularda seyreden Amerikan USS Donald Cook destroyer gemisinin üzerinde tehlikeli şekilde defalarca alçak uçuş yaptığını hatırlatarak, Rusya'nın Baltık Denizi'ndeki eylemlerinin saldırı hazırlığı niteliğinde olduğunu belirtti.

Yakın zamanda yine aynı bölgede bir SU-27 Rus uçağının ABD'ye ait Boeing RC-133 casus uçağına tehlikeli şekilde yakınlaştığını ifade eden Macierewicz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Rusya’nın agresif eylemleri saldırı için hazırlıktır. Bu konuda açıkça konuşmanın vakti geldi. Rusya, NATO’nun doğu kanadını güçlendirmek planını hiç beğenmedi. Moskova, Baltık Denizi’nin kendisine ait, NATO için ise kapalı bir bölge olduğunu göstermek istiyor. Rusya’dan bu tür eylemlerini bekliyordum. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’e de bunu daha önceden söylemiştim.”


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler