YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'dan Türkiye'ye nota
Rusya Savunma Bakanlığı Türkiye'ye yönelik bir dizi tedbir uygulayacağını açıkladı, askeri temasların da askıya alındığı belirtildi.
Rusya'dan Türkiye'ye nota
24 Kasım 2015 / 20:52 Güncelleme: 24 Kasım 2015 / 20:57

Rusya Savunma Bakanlığı, Türk hava sahasını ihlal eden savaş uçağının düşürülmesini "dostane olmayan bir hareket" olarak nitelendirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Türk Hava Kuvvetleri'nin tutumunu dostane olmayan bir hareket olarak görüyoruz" ifadeleri kullanıldı.

 Açıklamada, olaydan sonra Rusya Savunma Bakanlığı'nın, Türkiye ile telefon bağlantısı kurma girişiminde bulunduğunu ancak başarılı olamadığı öne sürüldü.

Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarına devam edeceğinin bildirildiği açıklamada, "Bakanlığımız, bu tür olaylara karşılık verilmesi için bir dizi tedbir üzerinde çalışıyor" ifadeleri kullanıldı. Habertürk TV'nin aktardığı habere göre de Rusya Savunma Bakanlığı, Türkiye ile askeri temasları askıya alma kararı aldı. 

Öte yandan, Türkiye'nin Moskova'daki askeri ataşesinin bakanlığa çağrılarak resmi protesto notası verildiği belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı, Türk hava sahasını ihlal eden savaş uçağına, beş dakika içinde 10 kez ikaz edilmesinin ardından, Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı iki F-16 tarafından müdahalede bulunulduğu açıklamıştı. Milliyeti belli olmayan uçak, müdahalenin ardından Suriye topraklarına düşmüştü.

 

AA

 // Güçlü hükümet güçlü devlet
Türkmeni Türkü Türkiyeyi koruma adına yapılan icraat nato dan cevap aldı ancak orta asyada rusyayla bağı olan, olmayan tüm Türk Cumhuriyetlerin liderlerine medya aracılığı ile ve uluslararası ortamda Türklük adına DESTEK AÇIKLAMALARI YAPTIRMAK GEREK.Vakit kaybetmeden. Türk devletlerin liderleri destek vermese de bu devletlerdeki kanaat önderlerinin destek açıklamaları medyaya yansıtılmalı. Türkçülük kisvesesi ile paralelcilerle yol tutanlar lafınız çok icraat sıfır. Güçlü hükümetin eline sağlık....
25 Kasım 2015 00:24
 // Rasim DUMAN
Rusya'nin bu tip tepkilerini fazla ciddiye almamak lazim. Daha cok, kendi efkar-i umumiyelerini teskin etmeye ve kirilan gururlarini tamir etmeye yonelik beyan ve tavirlar olarak goruyorum. Esasen su "sicak" ortamda dahi, Turkiye'ye karsi dikkatli bir diplomatik lisan kullanmalari dikkatimizden kacmiyor.Ruslar Suriye'de yanlis at'a oynamasalar, kendileri de Turkiye' de bu isten cok karli cikarlar ve ABD-İNGİLTERE-İSRAİL Ser İttifaki'nin canina ot tikarlar. Ruslar bu hakikati go...
24 Kasım 2015 22:09
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler