YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'dan Putin ve Erdoğan açıklaması
Rusya'dan Putin ve Erdoğan açıklaması
04 Ağustos 2016 19:49
Kremlin Basın Sözcüsü Peskov, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin arasında gerçekleşecek olan görüşmeyle ilgili açıklama yaptı.

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile RusyaDevlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesinde iki ülke ilişkilerinin yeniden canlandırılmasının ele alınacağını söyledi.

Moskova'da basın mensuplarına konuşan Peskov, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in 9 Ağustos'ta St. Petersburg şehrinde gerçekleştirecekleri görüşmeye dair açıklamalarda bulundu.

CİDDİ GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULACAK

Peskov, "Görüşmede iki ülke ilişkilerinin nasıl, hangi tempoda ve hangi aşamalarda canlandırılacağı konularında ciddi görüş alışverişinde bulunulacak" dedi.

Görüşmede ekonomik konularında ele alınmasının beklendiğini ifade eden Peskov, "Suriye başta olmak üzere bölgesel konular da gündeme gelecektir" diye konuştu.

 

Aman dikkat
 // Rasim DUMAN
Batı Dünyası'nın, Türk-Rus ilişkilerinin gelişmesinden, ve bilhassa Suriye mevzûunda bir mutabakata varmalarından, son derece "endişe" ve "kaygı" duyduklarından hiç şüphe yok. Binâenaleyh, iki ülkenin arasını açmak ve ilişkileri sabote etmek için, ellerinden gelen gayreti gösterdiklerinden de hiç şüphemiz yok. Mühim olan, iki ülke liderliğinin, bu durumun idrâkinde ve şuurunda olarak, "gaza gelmemeleri". Medyada çıkacak "asparagas" haberlere dikkat...!...
04 Ağustos 2016 Perşembe 23:31
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler