YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'dan geri adım: Güvence sağlanırsa...
Rusya Federal Bitki Sağlığı Denetim Servisinin (Rosselhoznadzor), gereken güvencelerin sağlanması halinde Türk tarım ürünlerine uygulanan yasağı kaldırmaya hazır olduğu belirtildi.
Rusya'dan geri adım: Güvence sağlanırsa...
26 Nisan 2016 / 23:35 Güncelleme: 26 Nisan 2016 / 23:38

Rus haber ajansı RIA Novosti'de yer alan habere göre, bugün Moskova'da, Türkiye Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı heyeti ile Rosselhoznadzor yetkilileri bir araya geldi. 

Rosselhoznadzor yetkilileri  "gereken güvencelerin sağlanması halinde Türk tarım ürünlerine uygulanan yasağı kaldırmayı değerlendirmeye hazır olduklarını" ifade etti.

Haberde, Türk yetkililere ithal edilen ürünlerle ilgili sorunların iletildiği, Türk tarafının da ihraç edilen ürünlerle birlikte Rusya Federasyonu mevzuatlarına uygun detaylı belgeler sunulacağını ve söz konusu ürünlerde sağlığa sakıncalı hiçbir organizma bulunmayacağı konusunda da sorun yaşanmayacağını ilettiği belirtildi.

ABD, RUSYA'NIN PİYASASINA GİRECEK

Rosselkhoznadzor son olarak Türkiye'den patlıcan ithalatına bazı ürünlerde "karantina gerektiren organizmalara" rastlanması nedeniyle 25 Nisan'dan itibaren geçici olarak yasak getirildiğini açıklamıştı.

güvence
 // aRaS
Neymiş gerekli güvence sağlanırsa, ne güvencesinden bahsediyorlar?
Mal almak isteyen güvencesinide verecek bu kadar basit....
27 Nisan 2016 11:23
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler