YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'dan flaş tampon bölge açıklaması
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lukaşeviç'ten tampon bölge ile ilgili açıklama geldi.
Rusya'dan flaş tampon bölge açıklaması
09 Ekim 2014 / 18:05 Güncelleme: 09 Ekim 2014 / 18:08

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Suriye'de tampon bölge oluşturulmasına ancak BM Güvenlik Konseyi'nin karar verebileceğini söyledi.

Moskova'da düzenlenen aylık basın brifinginde konuşan Lukaşeviç, "Türkiye-Suriye sınırında tampon bölge oluşturulmasına sadece BM Güvenlik Konseyi karar verebilir. Irak ve Libya'da bunun nasıl olduğunu ve ne sonuçlar doğurduğunu hatırlıyorsunuz. Ülkelerin veya koalisyonların bu konuda tek başına aldıkları kararlar meşru değildir" dedi.

Lukaşeviç, herhangi bir ülkenin topraklarında terörle mücadele operasyonu düzenlenirken, o devletin temel hakları ve çıkarlarının dikkate alınması gerektiğini belirterek, "Ancak şimdi yaşadığımız örnekte buna dikkat edilmedi ve edilmiyor" değerlendirmesinde bulundu.

 

AA

Bu açıklamanın manası çok nettir
 // Muhafız
Eğer Rusya şu An itibariyle böyle bir açıklama yapıyorsa, Tampon bölge ve uçuşa yasak bölge oluşturulmadan Türkiye Suriye'ye girdiğinde bu kez beşar Esad ın uçakları saldırdığında Türkiye beşar Esad a karşılık verdiği zamanda karşısında beni bulur demeye getiriyor, yani beşar Esad üzerinden Rusya yla karşı karşıya kalabiliriz, o zaman NATO olarak Türkiye'yi ne kadar koruyabileceksiniz Rusya ya karşı?, bunu biz Ukrayna da gördük, bu NATO Ukrayna yı ne kadar koruyabildi Rusya ya karşı???!!! ...
10 Ekim 2014 Cuma 00:40
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler