YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'dan çarpıcı açıklama! Erdoğan'ın sabrı taşmak üzere
Rusya Dış ve Savunma Politikaları Konseyi Başkanı Fyodor Lukyanov, Rus medyasına açıklamalarda bulundu. Lukyanov, "Türkiye'nin ABD'nin müttefiklerini vuracağını düşünmek güç. Erdoğan'ın sabrı taşımak üzere." dedi.
Rusya'dan çarpıcı açıklama! Erdoğan'ın sabrı taşmak üzere
16 Ocak 2018 / 03:20 Güncelleme: 16 Ocak 2018 / 04:43

Rusya Dış ve Savunma Politikaları Konseyi Başkanı Fyodor Lukyanov, Rus medyasına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Türk sınırı boyunca yaşananlar Ankara tarafından varoluşsal bir tehdit olarak algılanıyor. Rahatsızlık düzeyini abartmak mümkün değil. Geçenlerde Türkiye'deydim, Türk devletinin her düzeyden temsilcileri, Erdoğan'ın partisi sadece bunu konuşuyor. Elbette ABD, Suriye'nin kuzeyinde sınır güvenlik güçlerini oluşturacağını açıklayarak aşırıya kaçtı.

Türkiye'nin ABD'nin müttefiklerini vuracağını düşünmek güç. Ama Erdoğan'ın sabrı taşmak üzere.

NATO tarihinde bir ilkin yaşandığını kaydeden Lukyanov, "Şu anda Türkiye bağlamında NATO içinde olup bitenin kesinlikle emsali yoktu, böyle bir şey daha önce hiç olmadı, olamazdı da. Türkiye aslında sanki NATO hiç yokmuş gibi hareket ediyor.

İlginç olan şudur ki, Erdoğan NATO Konseyi'ni acil toplanmaya çağırmak yerine Erdoğan tehditler yoluyla doğrudan ABD'yi etki altına almaya çalışıyor" ifadelerini kullandı.

 // Şamil
Özet: Türkiye, bekaa söz konusu olduğunda ne ab, abd, rusya gibi dost(!)larına, nede ab, abd ve rusya gibi ezeli düşmanlarına sormaz. Kendi göbeğimizi kendimiz keseriz. Dost(!)larımızada düşmanlarımızada kendimizi meze ettirmeyiz....
16 Ocak 2018 12:32
 // 1
Çevir kazı yanmasın. Doğalgazı ısınmak için kullan rusya sana soracak değiliz ......
16 Ocak 2018 09:19
 // cCc TÜRK cCc
İşine bak lukyanov biz kimin dost kimin düşman olduğunu iyi biliyoruz senin gazınla yada bu boş laflarınla hareket etmeyiz. Yok natoyu toplamamışız yok abdyi etki altına almaya çalışıyormuşuz fetö ağzıyla konuşma.....
16 Ocak 2018 08:49
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler