YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'dan Avrupa'ya: Osmanlı'yı hatırlayın!
Rusya'dan Avrupa'ya: Osmanlı'yı hatırlayın!
25 Şubat 2016 15:25
Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Mariya Zakharova, angajman kuralları gereği Türkiye'nin Suriye'deki PYD hedeflerini vurmasını saldırganlık olarak nitelendirdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zakharova, Türkiye’nin Suriye’deki hedefleri bombalamasını “saldırganlık” olarak nitelendirdi.

Argumentı i Faktı gazetesine konuşan Zakharova, Türkiye’ye provokasyon yapmakla suçladı.

Zakharova, “Ankara, Türkiye-Suriye sınırındaki durumu kötüye götürüyor. Provokasyon yapıyor. Hatta bu artık provokasyon bile değil, saldırganlık diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Ankara’nın yürüttüğü politikaya değinen Zakharova, şunları söyledi:

“Uzmanları da kulak verdiğimizde Türk siyasi elitler, Türkiye’nin 'emperyal' hırsının tekrar ortaya çıktığına dair sinyaller veriyor. Eğer bu böyle ise o zaman şu anda Ankara’nın davranışlarına sesini çıkarmayan Avrupa ülkelerine Osmanlı’nın kendilerine neye mal olduğunu hatırlatmak isterim.”

Osmanlı’nın dağılma sürecini hatırlatan Zakharova, “Osmanlı’ya ‘Avrupa’nın hasta adamı’ deniliyordu. Türkiye tekrar ‘Avrupa’nın hasta adamı’ olmak istiyor mu, pek sanmıyorum” diye konuştu.

korkmuş yazık
 // osman
korkudan resme bakdigin zaman gözleri pörtlemiş hahaha osmanli geliyor yeniden diriliş korkduğun başına gelecek az kaldi az ....
26 Şubat 2016 00:13
osmanli
 // osman
e ruslarin kuyruk acilari var osman paşayı unutmamislar plevne iyi bir dersdi ruslara yine gerekirse savaşiriz saten avrupadayiz ne yapacaklar 3 milyon türk var burada işgale gerek yok buradayiz....
26 Şubat 2016 00:10
OSMANLI
 // makcay3
ATALARIN OSMANLIYI İYİ HATIRLAR,SOVYETLERIN DAĞILMASINIDA İYİ HATIRLA
...
25 Şubat 2016 Perşembe 16:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler