YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya’dan AB'ye flaş çağrı: Türkiye'ye destek vermeyin!
Rusya'nın AB nezdindeki Büyükelçisi Wladimir Tschischow, Avrupa Birliği'ne Türkiye'nin güvenlikli bölge önerisine destek vermemesi çağrısında bulundu.
Rusya’dan AB'ye flaş çağrı: Türkiye'ye destek vermeyin!
12 Mayıs 2016 / 20:16 Güncelleme: 12 Mayıs 2016 / 20:18

Alman Die Welt gazetesine konuşan Rusya'nın AB nezdindeki Büyükelçisi Wladimir Tschischow,"Avrupa Birliği'ni Türkiye'nin güvenlikli bölge önerisine destek vermemeye çağırıyorum" dedi.

Güvenlikli bölgelerin insani amaçlara hizmet ettiğinin tartışmalı olduğunu öne süren Wladimir Tschischow,"Buraların İslamcı militanların sığındığı ve buradan silahlanarak yeniden savaş bölgelerine gideceği bölgeler olma ihtimali söz konusu. Bu Suriye'de kan gölünün daha uzun süre devam etmesine yol açar" ifadelerini kullandı.

2011 yılında Libya'da oluşturulan uçuşa yasak bölgenin rejim değişikliğine yardımcı olduğunu hatırlatan Tschischow, AB ülkelerinin güvenlikli bölgeye desteğinin, Ankara'nın sığınmacıların AB'ye akınını durdurmasına karşı bir jest olmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Güvenlikli bölgenin yol açacağı sonuçlar konusunda uyaran Wladimir Tschischow,"Türkiye'ye güvenlikli bölge yapımında destek olunması, Suriye'nin egemenliği ve toprak bütünlüğünü ihlal eder.

Bu, AB'nin Ortadoğu'da bağımsız ve sorumlu bir aktör olma iddiasına yardımcı olmayacaktır" dedi. Tschischow, böyle bir şeyin Cenevre'de devam eden Suriye barış görüşmelerine de zarar vereceğini savundu.

DHA

.

 // diyarbekir
Abd, ab ve rusya hasta LGBT dir...
12 Mayıs 2016 23:09
 // Ergun
Turkiye bu yorumu iyice okusun duyursun yayilsin. Multecilere sinirlari aciniz. Hatta ipsala, kapikule ye otobus seferletle milyon suriyeliyi ab birakiniz gitsinler. Ab sonu gelir in alya tc istedigi olcak! . Tc suvan gucludut, hasta rusts ve ab dir,...
12 Mayıs 2016 22:54
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler