YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'dan ABD'ye S-300 tehdidi
Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Konaşenkov, "Suriye hükümeti kontrolündeki bölgelere yapılacak hava veya füze saldırısı, Rus askerleri için açık bir tehdit oluşturur." dedi
Rusya'dan ABD'ye S-300 tehdidi
06 Ekim 2016 / 22:14 Güncelleme: 07 Ekim 2016 / 00:02

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Suriye'de rejim güçlerinin kontrolündeki bölgelere yapılacak hava veya füze saldırılarının Rus askerleri için tehdit oluşturacağını belirterek, "Amerikalı stratejistlere hatırlatmak isterim ki S-300 ve S-400'lerin etki alanı, tanımlanamayan nesneler için sürpriz oluşturabilir." dedi.

Konaşenkov, Moskova'da yaptığı açıklamada, bazı basın kuruluşlarında yer alan "ABD'nin Suriye'de rejim güçlerine karşı askeri operasyon yapabileceği" yönündeki haberleri değerlendirdi.

Suriye'de kurulu koordinasyon merkezindeki Rus subayların çoğunun sahada görev yaptığını ifade eden İgor Konaşenkov, "Bu nedenle Suriye hükümeti kontrolündeki bölgelere yapılacak hava veya füze saldırısı, Rus askerleri için açık bir tehdit oluşturur. ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Deyr ez-Zur şehrinde ordu birliklerini bombalamasının ardından, Rus askerlerine karşı olası hataları önlemek için tüm tedbirleri aldık." diye konuştu.

Konaşenkov, Amerikalı mevkidaşlarına bu tür planları hayata geçirmeden önce olası sonuçlarını iyi hesap etmelerini tavsiye ederek, "Amerikalı stratejistlere hatırlatmak isterim ki S-300 ve S-400 hava savunma sistemlerinin etki alanı, tanımlanamayan nesneler için sürpriz oluşturabilir. Sistemin, roketin menşeini belirlemek için vakti olmayacaktır." ifadelerini kullandı.


AA

 

 // Poyraz
Meali; Türkiye safını belirle artık ortada dolaşma diyor, benlemisin değilmişim açık konuş diyor... Ensem kalın kendi işimi kendim görürüm diyor...
06 Ekim 2016 23:08
güzel politika
 // nec
Tr nin gitmek istedigi yer belli ,bence abd ye sopa göstermisler....
06 Ekim 2016 22:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler