YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'da seçimin galibi Putin
Rusya'da yapılan parlamento seçimlerinde Putin'in desteklediği Birleşik Rusya'nın yüzde 90'ı sayılan oylara göre yüzde 54.2 oranında oy alarak sandıktan birinci çıktı.
Rusya'da seçimin galibi Putin
19 Eylül 2016 / 11:21 Güncelleme: 19 Eylül 2016 / 15:29

Rusya'da parlamento seçimlerinde oyların yüzde 90'ının sayıldığı ve buna göre iktidardaki Birleşik Rusya Partisi'nin yüzde 54.2 oranında oy aldığı bildirildi.

Reuters'ın haberine göre ikinci sırada yüzde 13.5 oy oranıyla Komünist Parti, üçüncü sırada ise yüzde 13.3 oy oranıyla Liberal Demokratlar Partisi geldi. Sadece Rusya Partisi ise oyları yüzde 6.2'sini aldı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Pazar günü sandıkların kapanmasından kısa bir süre sonra Birleşik Rusya partisi seçim çalışanlarına hitaben yaptığı konuşmada partinin seçimlerde galip gelmesinin, ekonomideki yavaşlamaya rağmen parti yönetimine güven duyulduğunu gösterdiğini söyledi.

 // Rasim DUMAN
Bu netice, TURKİYE icin de cok hayirli oldu insallah. Bilhassa son bir senedir Bati Medyasi'nda V.PUTİN aleyhine yapilan haberler dikkate alinir ise, RTE - PUTİN yakinlasmasinin Bati Siyasetine ve emellerine buyuk bir engel ve hatta "darbe" olduguna suphe yok....
19 Eylül 2016 17:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler