YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'da patlama: 102 ölü
Rusya'nın Perm kentinde bir gece kulübünde meydana gelen patlamada ölenlerin sayısının 102'ye yükseldiği bildirildi. Yetkililer ölü sayısını daha da atrmasından endişe ediyor..
Rusya'da patlama: 102 ölü
05 Aralık 2009 / 07:05 Güncelleme: 05 Aralık 2009 / 07:09

Rusya'nın Perm kentinde dün gece bir gece kulübünde havai fişeklerin yol açtığı yangında ölenlerin sayısı 102'yeyükseldi.

Rus haber ajanslarının bildirdiğine göre, terörist bir saldırıdan söz etmeyen yetkililer, havai fişeklerin neden olduğu yangın ve panik sonucu en az 102 kişinin öldüğünü, 134 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Yaralıların büyük bölümünün durumunun ciddi olduğunu söyleyen hastane yetkilileri, yaralıların ikinci derece yanık ve karbonmonoksit zehirlenmesiyle karşı karşıya bulunduklarını belirtti.

Polis, "Topal At" adlı restoran-barın 8. kuruluş yılı dolayısıyla yapılan ve kuruluşun çalışanlarıyla ailelerinin katıldığı kutlama sırasında içerde 230 civarında kişinin bulunduğunu anlattı.

Açık havada atılmak üzere üretilmiş ve kapalı yerlerde kullanımı yasak olan havai fişeklerden birinin plastik tavanı tutuşturması üzerine yangın çıktığını belirten yetkililer, bunun üzerine içerde büyük bir panik yaşandığını kaydetti.

Rus yetkililer, ilk başta faciaya bir patlamanın yol açtığını söylemişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler