YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'da ikinci bir patlama daha
Rusya'da ikinci bir patlama daha
05 Nisan 2010 08:19
İçişleri Bakanlığı'nın yakınında düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 2 polis yaşamını yitirdi.

Rusya Federasyonu'nun İnguş Cumhuriyetindeki Karabulak kasabasında bu sabah düzenlenen intihar saldırısının ardından ikinci bir patlama meydana geldiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı bölge temsilciliği sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, intihar saldırısının düzenlendiği yerde bir araçta ikinci patlamanın meydana geldiği bildirildi.

Rus İtar-Tass ajansının yerel güvenlik yetkililerinden edindiği bilgiye göre, ikinci patlama İnguş Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı binası yakınında bir otomobile yerleştirilen bombanın uzaktan kumandayla infilak ettirilmesiyle meydana geldi.

Yetkililer, saldırılarda 2 polisin hayatını kaybettiğini, bir polisin yaralandığını kaydettiler.

Rusya'nın Dağıstan Cumhuriyeti'nde geçen hafta otomobile yerleştirilen bombanın patlamasının ardından olay yerinde toplanan güvenlik güçleri ve halkın arasına dalan intihar eylemcisi, 14 kişinin ölümüne neden olmuştu.

Polis, bu kez intihar eylemcisinin İçişleri Bakanlığı binası önünde üzerindeki bombaları patlattığını, güvenlik güçlerinin olay yerinde toplanmasının ardından da yakındaki bir araçta bulunan bombanın patlatıldığını kaydetti.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler