YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya yanlışlıkla kendi katliamını yayınladı
Rus devlet televizyonu Russia Today (RT) Rusya'nın Suriye'ye yaptığı hava harekatını yayınlayacağına yanlışlıkla Rusya'nın Suriye'ye attığı misket bombalarını yayınladı.Böylece Rusya kendi yaptığı katliamı kendi ifşa etmiş oldu.
Rusya yanlışlıkla kendi katliamını yayınladı
21 Haziran 2016 / 15:57 Güncelleme: 21 Haziran 2016 / 17:16

Rus haber kanalı RT, 18 Haziran'da, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun Suriye'deki Hmeymin Hava Üssü'ne yaptığı ziyarete ilişkin bir haber hazırladı. Haberde, Şoygu'nun askeri üste yaptığı denetimlerin yanı sıra hava operasyonuna katılan Rus savaş uçaklarının hazırlanmasına ilişkin görüntüler de yer aldı.

Görüntüdeki Rus uçağının RBK-500 ZAB 2.5SM parça tesirli misket bombası taşıdığı görüldü. Rusların Suriye'de misket bombası kullandığına ilişkin kanıtlar bizzat Rusya devlet televizyonunun görüntüleriyle sosyal medyada yer alınca RT yetkilileri videoyu hemen resmi youtube kanalından kaldırdı. Rus televizyonu, misket bombalarının görüldüğü 5 saniyelik kısmı çıkartarak tekrar yayınladı.

Rusya’nın Suriye ve Ukrayna’daki askeri varlığını inceleyen sivil kuruluş Conflict Intelligence Team (CIT), RT’nin ilk ve ikinci görüntüleri karşılaştırarak bir analiz hazırladı.Bunun üzerini RT haberin ilk halini tekrar yayınladı.

RT temsilcisi Anton Vorontsev, Rus RBC kanalına yaptığı açıklamada, görüntünün tekrar yayınlandığını doğruladı. İlk yayınladıkları görüntüde bir Rus pilotun yer almasından dolayı “güvenlik endişesiyle” o kısmın kesildiğini ileri süren Vorontsev, daha sonra bir risk olmadığının anlaşılması üzerine görüntünün ilk haliyle yayınlandığını savundu.

Halep'te muhaliflerin denetimindeki bölgelere fosfor, vakum ve misket bombaları atan Rus uçakları, kent merkezinde okul, hastane, sivil savunma merkezleri, çarşı ve pazar yerlerini hedef alan saldırılar gerçekleştiriyor.

Rusya’nın daha önce Suriye’de misket bombası kullandığı yönünde çok kez haberler çıkmış, Uluslararası Af Örgütü aralık ayında bu konuda bir rapor yayınlamıştı.Rusya Savunma Bakanlığı ise iddiaları reddetmişti.

BATININ BU KATLİAMA BAKIŞI
 // ismail emre
Müslüman öldürmek onlar için çok doğal bişey katliam yapmak alışılmış bir durum gibi olmuş.. dünyada medya algısını yönetenler de bu durumu destekliyorlar o yüzden katliamlar çok relax yapılıyor bir korku endişe duyma dertleri yok...Batıda bir hristiyanın köpeği trafik kazasında ölse günün manşet haberi oluyor......
21 Haziran 2016 Salı 18:38
SİZ, SÖYLEYENE DEĞİL ➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
SÖYLETENE, YAPANA DEĞİL YAPTlRANA BAKlN.. "ATAM, ATAM SEN KALKTA BEN YATAM" DİYEREK YARADlLANLARA DEĞİL, YARADANA TAPlN!!!...
21 Haziran 2016 Salı 17:49
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler