YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya uçan otomobil için tarih verdi
Rusya uçan otomobil için tarih verdi
10 Ağustos 2015 16:03
Rusya'da bir proje ile uçan otomobiller üretilecek. Proje onaylanır ve başlatılırsa Rusya'da otomobiller 10 sene sonra uçmaya başlayacak. Uçuş uzmanları "Otokopter" aracın gelişmiş motorlar ortaya çıktığında yani 10 sene sonra ancak gökyüzünde uçabileceği

İzvestiya gazetesinde yer alan habere göre, uçan arabanın kanatları diğer kanatlardan farklı olacak, arabanın kasasının dışına taşmayacak şekilde 4 adet pervaneden oluşacak. Henüz örneğini oluşturamadıkları ancak bu arabanın kötü yollar ve Rusya'nın geniş topraklara sahip olmasıyla ilgili sorunları çözeceği belirtildi.

Araba iki kişilik olarak tasarlandı. 4 metre uzunluğu ve 2 metre genişliğindeki uçak arabanın ağırlığı yaklaşık bir ton olacak ve 5 vitesli 2 litre hacimli benzin motor kullanılacak.

Uçmak için yatay yerleştirilmiş vida-çarklar kullanılacaktır. Ön sağ ve sol tarafta iki küçük pervane ve arka tarafta ters yönde dönen iki büyük eş eksenli pervaneler yer alacak. Elektrik motoru elektriği içten yanmalı motoru harekete geçiren jeneratörden alacak, ağdan şarj yapılmayacak. Motorların durması halinde yüksek kapasiteli bataryalar acil iniş yapmaya yardımcı olacak. Maksimum uçuş yüksekliği 3 kilometre, çalışma yüksekliği 2 kilometre olacak. Ortalama 200 kilometre hıza sahip uçak arabanın hızı 500 kilometreye kadar çıkabilecek.

Uçuş uzmanları "Otokopter" aracın gelişmiş motorlar ortaya çıktığında yani 10 sene sonra ancak gökyüzünde uçabileceğini tahmin ediyorlar.

otomobiller-10-sene-sonra-ucacak-5931119.jpeg

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler