YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya Türkiye'nin tepkisi sonrasında ilk açıklamayı yaptı
Kremlin Basın Sözcüsü Peskov, Putin'in Ermenistan ziyaretinin, Türkiye-Rusya ilişkilerini olumsuz etkilemeyeceğini düşündüklerini söyledi.
Rusya Türkiye'nin tepkisi sonrasında ilk açıklamayı yaptı
25 Nisan 2015 / 03:22 Güncelleme: 25 Nisan 2015 / 08:58

Dmitriy Peskov, Rus basınına yaptığı açıklamada, Putin'in diğer ülke liderleriyle beraber Erivan'da bulunmasının gayet doğal olduğunu savunarak, ''Putin'in anma törenine katılmasının (Türkiye-Rusya ilişkilerine) olumsuz yansıyacağını düşünmüyoruz'' dedi.

ank-002.jpg

"Açıklamayı çok iyi okumak gerekiyor"

Peskov, "Putin'in açıklamalarını iyi okumak çok önemli, aynı zamanda Türkiye'nin bizim stratejik ortağımız olduğunu unutmamak da çok önemli. Türkiye ile geniş kapsamlı ilişkilerimiz mevcut ve ilişkilerin gelişme perspektifi olduğunu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı, Rusya Devlet Başkanı Putin'in 1915 olaylarına ilişkin açıklamasının Türkiye tarafından yok hükmünde kabul edildiğini kaydederek "soykırım" ifadesinin kullanılmasını kınamıştı.

 

DHA

07:32
 // Rasim DUMAN
"Kufur tek millettir" buyuruldu. Musluman olmayandan vefa ve sadakat beklenmez. 1. Dunya savasinda İngilizler Kudus'u isgal edince, Almanlar kutlama yapmislardi. Halbuki o gunlerde Avrupa'da İngilizler ile bogaz bogaza carpisiyorlardi.

Aciklamaya bakar misiniz, "Turkiye Rusya'nin stratejik ortagi" imis! Ozurleri kabahatlerinden buyuk.

Putin efendi, son yillarda halkimizda Rusya lehine olusan musbet hisleri "hak ile yeksan" ettiniz. Bir bakima da iyi oldu; size asla ve hicbir zaman guvenilmeyecegini bir daha ogrenmis olduk.

Anlasilan "Yeni Turkiye" sizi de cok korkutuyor. Ermenistan gibi "kiytirik" bir devletcigin muttefikligini tercih etmeniz bunun isbati....
25 Nisan 2015 07:32
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler