YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya Türkiye sınırındaki kampı vurdu: Çok sayıda ölü var!
Rusya'nın kısa bir süre önce Türkiye sınırına yakın bir yerde çoğunlukla Türkmenlerin kaldığı Obin Kampı'nı vurduğu bildirildi.
Rusya Türkiye sınırındaki kampı vurdu: Çok sayıda ölü var!
30 Ocak 2016 / 13:42 Güncelleme: 30 Ocak 2016 / 13:50

BM'nin, Cenevre'ye gelme kararı alan muhaliflere sivil yerleşim yerlerine havadan saldırı olmayacağı yönünde güvence verdiği bildirilirken, Rusya'nın kısa bir süre önce Türkiye sınırına yakın bir yerde çoğunlukla Türkmenlerin kaldığı Obin Kampı'nı vurduğu bildirildi.

Hürriyet'in haberine göre Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa, bölgede Türkiye' snırına yakın kampın Rus güçler tarafından vurulduğuna dair açıklama yaptı.

TÜRKİYE SINIRINA 3-4 KM UZAKLIKTA

Mustafa, "Bölge ile görüştüm. Saat 11.30 sıralarında Obin Kampı'nı vurmuşlar. Bu kampı geçen Ekim ayında da bombalamışlardı. (Yamadi'nin güneydoğusundaki) kamp Türkiye sınırına 3-4 kilometre uzaklıkta. Çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bildiriliyor" dedi.

TÜRKMEN KÖYÜ REJİMİN ELİNE GEÇİYOR

Mustafa, "Kürtdağı'ndaki Türkmen köyü Keles'in de rejim güçlerinin eline geçmeye başladığı bilgisini aldık" diye ekledi.

Suriye'nin kuzeybatısında yer alan Türkmen Dağı bölgesindeki Türkmen siviller de Suriye rejimine bağlı ordunun havadan Rus savaş uçaklarının desteğiyle bölgede ilerlemesi üzerine Türkiye'ye geçmeye başlamıştı.

Rejime bağlı birliklerin bölgede ilerlemesi üzerine sınır hattına yığılan Türkmenlerin önce bir kamp ve hastane bulunan sınıra yakın Yamadi köyüne, oradan da Türkiye'ye geçtiği bildirilmişti. Bu bölge, Türkiye sınırında Hatay'a bağlı Yayladağı ilçesinin karşısında.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler