YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya Suriye'de kur'an kursu vurdu
Rusya, DAEŞ'i yok etme bahanesiyle kuran kursundaki çocukları vurmaktan da çekinmedi.
Rusya Suriye'de kur'an kursu vurdu
03 Ocak 2016 / 10:12 Güncelleme: 03 Ocak 2016 / 12:36

DAEŞ bahanesiyle Suriye'deki devrimcilerin bulunduğu bölgeleri bombalayan Rusya, katliamlarına devam ediyor. Doğu Guta, Şeyh Miskin, Halep, Hantuman, İdlip ve Lazkiye ile Türkmen Dağı'nda bir çok devrimci nokta, önceki gece Rus uçakları tarafından bombardımana tutuldu.

Rusların bu bölgedeki saldırılarında aralarında 3'ü çocuk 8 sivil hayatını kaybetti. Azez'de de Kur'an kursunu hedef alan saldırılarda 10'dan fazla öğrenci hayatını kaybederken, çok sayıda öğrenci de yaralandı. 12 yaşındaki Muhammed bombardımanda can verdi.

HEDEF KAMPLAR

Hama kırsalında Abidin Mülteci Kampı’nda kalan 16 mülteci bombardımanda hayatını kaybetti. Saldırıda 20'den fazla kişi de yaralandı. Humus ve Lazkiye'de Rus askerleri için yeni yıl kutlaması düzenlendi.

PYD DE SALDIRIYOR

Bu arada Halep'in kuzeyinde Afrin merkezden Azez yönünde muhaliflere yönelik saldırı başlatan YPG, Tünned ve Şavarga köylerini ele geçirdi. YPG'nin ilerleyişi Azez ve Bab el Selam Sınır Kapısı'nı tehdit ediyor.

 

YENİ ŞAFAK

ayetullahlar
 // avşarelleri sarız
İran a söyleyin kına yaksın biryerlerine yada moskofa mum yakıp dua etsin...
03 Ocak 2016 Pazar 22:03
 // Rasim DUMAN
Suriye'de Rus ve rejim ucaklarinin vurulmasi icin Cirit'lere acil ihtiyac var.Bugune kadar nicin kullanilmadiklarina dair "ihtiyati dusuncelerin" neler oldugunu tahmin ve kabul ediyorum. Fuzelerin imalati safhasinda bazi tedbirler alinabilir, kullanimlari kendi elemanlarimizca yapilabilir. Diger "tahdit"lere de hal caresi var. Karsi taraf, en az 10 ucagini kaybedince, cesaretini de inisiyatifini de kaybedecektir....
03 Ocak 2016 14:23
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler