YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya: Sınırdaki gelişmelerden endişe duyuyoruz
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Cerablus'a yönelik düzenlediği Fırat Kalkanı operasyınu ile ilgili "Moskova, Türkiye-Suriye sınırında yaşananlardan dolayı çok endişeli" açıklamasını yaptı.
Rusya: Sınırdaki gelişmelerden endişe duyuyoruz
24 Ağustos 2016 / 23:13 Güncelleme: 24 Ağustos 2016 / 23:30

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan Cerablus'a yönelik düzenlenen Fırat Kalkanı operasyonu ile ilgili "Sınırdaki gelişmelerden endişe duyuyoruz" açıklaması geldi.

Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sayfasında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:"24 Ağustos tarihinde Sabah saatlerinde Türkiye Suriye topraklarında operasyona başladığını açıkladı. 

Basında yer alan haberlere göre, Türk tankları müttefik Suriye muhalefet birlikleriyle Suriye sınırına girdiler. Ankara, hedefinin IŞİD ile mücadele olduğunu açıkladı.

MOSKOVA, SINIRDA YAŞANANLARDAN ÇOK ENDİŞELİ

Moskova, Suriye-Türkiye sınırında yaşananlardan çok endişeli, Her şeyden önce, sivil halk arasında hayatını kaybedenler dikkate alınınca kriz bölgesinde durumun daha da kötüleşme ihtimali endişe uyandırıyor.

Suriye krizinin uluslararası hakların temelinde Kürtler de dahil olmak üzere tüm etnik grupların katılımıyla 30 Haziran 2012 tarihli Cenevre anlaşması ve BM Güvenlik Konseyi’nin kararı çerçevesinde geniş çaplı Suriye diyaloğu üzerinden çözülmesinden eminiz. "

 // Mert
Guvenmiyecez ama su an olmaz şimdi gerekli...
25 Ağustos 2016 09:58
 // vatan sever
Bence Rusyaya' da ABD' de gibi fazla güvenmeyelim....
25 Ağustos 2016 06:14
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler