YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya sert çıktı: ABD provokasyon yapıyor
Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Türkiye'nin yürüttüğü Afrin operasyonu konusunda Türkiye ve Suriye ile kontak halinde olduklarını söyledi. Peskov, ABD'nin Suriye'de provokasyon yaptığını söyledi.
Rusya sert çıktı: ABD provokasyon yapıyor
22 Ocak 2018 / 12:55 Güncelleme: 22 Ocak 2018 / 13:14

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili olarak Kremlin'den bir açıklama geldi.

Kremlin Sözcüsü Dimitry Peskov tarafından yapılan açıklamada, Rusya'nın operasyonu çok yakından takip ettiği belirtildi.

Peskov, Rusya'nın Türk ve Suriyeli liderlerle temas halinde olduğunu söyledi.

ABD PROVOKASYON YAPIYOR

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise yaptığı açıklamada, ABD'nin Suriye'deki hareketleri için 'provokasyon' yorumunda bulundu.

Lavrov, "ABD, Suriye'deki farklı dinamikleri ya kavrayamıyor, ya da kasıtlı olarak durumu kışkırtıcı adımlar atıyor" dedi.

Moskova yönetimi daha önceki açıklamalarında, ABD'nin Suriye'de attığı tek taraflı adımların Türkiye'yi kızdırdığı yorumunda bulunulmuştu.

 

 

 // Mutlu
Tabi ki biliyorlar ve kasıtlı yapıyorlar. Amaç bölmek zaten. Gerçek amerikalılar konuşuyor, amerikalı görünümlü siyonistler bildiklerini yapmaya devam ediyor. Günün birinde; ki umarım pek yakında, bu fark bir iç hesaplaşmaya gidecektir ABD'de. Gerçek vatanperver amerikalılar bu yapılanların amerikan çıkarlarıyla örtüşmediğini, kullanıldıklarını anlayacaklardır....
22 Ocak 2018 13:35
 // Rasim DUMAN
AFRIN'deki teroristlerin, cok zorda kalmalari halinde, AFRIN'i Esed rejimine devrederek, rejimin elindeki bolgeye kacabilecekleri ihtimali vardir ve bu ihtimal de gayet kuvvetlidir. Su halde bizim acil olarak ve gayet sur'atli olarak yapmamiz gereken sey, AFRIN'in Esed rejimi ile irtibatini kesmek ve o sinir hattini elde etmek olmalidir. Bu irtibatin kesilmesi ile birlikte, IDLIB'teki kuvvetlerimiz de, cok kuvvetli bir savunma hatti kurmalidir. Zira teroristler, oradan da bir "huruc hareketi" yapabilirler....
22 Ocak 2018 13:33
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler