YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya önce katliam yaptı, sonra iftira attı
Suriye'de geçici ateşkesi ihlal eden Rusya, Halep'in batısında Cemiyet el-Hadi köyüne düzenlediği hava saldırısı sonucu 10 sivili katletti. Bombardımanın ardından Kremlin, Türkiye'yi Tel Abyad'ta DAEŞ'e destek vermekle suçladı.
Rusya önce katliam yaptı, sonra iftira attı
29 Şubat 2016 / 04:41 Güncelleme: 29 Şubat 2016 / 08:04

Suriye'de cumartesi yürürlüğe giren kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki, çatışmaların sonlandırılması anlaşmasını ihlal eden Rus savaş uçakları, ılımlı muhaliflerin kontrolündeki Kafr Hamra, Asya ve Kabir İngiliz, Kaptan Cebel, Anadan ilçesi ile Halep-Azez yolunu bombaladı.

Rus savaş uçaklarının Halep'in batısında Cemiyet el-Hadi köyüne düzenlediği hava saldırısı sonucu en az 10 sivil yaşamını kaybetti. Rusların saldırısında yerleşim yerlerinde büyük hasarlar meydana geldi.

Öte yandan, Rus savaş uçakları Hama'nın güneyindeki Harbenefsi köyüne 8 saldırıda bulundu. Köye misket bombasıyla gerçekleşen saldırının devamında rejim güçleri de bölgeyi ele geçirmek için saldırılarda bulundu. Yerel kaynaklar, bölgeye DAEŞ bahanesi ile saldırıldığını fakat söz konusu yerleşimlerde DAEŞ unsuru bulunmadığını ifade etti.

TAKİPÇİLER NEREDE

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı David Cameron da ABD Başkanı Barack Obama ile telefonla görüşerek, "Rusya'nın ve Suriye rejiminin ılımlı muhaliflere ve sivil halka yönelik hava saldırılarını sona erdirmeleri konusunu yakından takip edeceklerini" bildirmişti. Rusya'nın ateşkesi ihlal etmesinin ardından bu liderlerin nasıl tepki verecekleri merak konusu oldu. Putin rejimi ve Esed'in sivil katliamı sözde ateşkese rağmen devam ederken Moskova'dan gelen açıklamalar pes dedirtti.

ÇİRKİN İFTİRA YALANLANDI

Rusya Savunma Bakanlığı yetkilileri geçen gün Tel Abyad'ta terör örgütü PYD ile DAEŞ arasındaki çatışmalar sırasında Suriye'nin Tel Abyad kentine Türkiye topraklarından saldırı düzenlediğine dair bilgiler aldıklarını iddia etti. Türk askeri kaynaklar, iddiayı sert bir dille yalanlarken Türkiye-Suriye sınırında DAEŞ militanının yakalandığını belirtti.

REJİM 14 KEZ SALDIRDI

Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR), rejim tarafının geçen gün yürürlüğe giren kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki çatışmaların sonlandırılması anlaşmasını 14 kez ihlal ettiğini, ihlal sonucu 15 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. SNHR'den anlaşma ihlaline ilişkin yayımlanan raporda, ABD-Rusya ortak komitesinden en kısa zamanda bu ihlaller hakkında soruşturma başlatması ve bunları kamuoyuyla paylaşması istenenerek ayrıca bu ihlallerin tekrarının önüne geçilmesi gerektiği ifade edildi.

 

HABER7

bu namussuzları kim ne zaman görecek...!!!
 // Muhafız
Ulan namussuz moskoflar;Grozni'de binlerce insanı katlettiniz dünya görmezden geldi,Gürcistan'da Tiflis'e kadar yerle bir ettiniz dünya görmezden geldi,Kırım Tatar Türklerini zorla evlerinden edip Sibirya'ya sürdünüz dünya görmezden geldi,Azerbaycan'da Hocalı katliamını yapanlara destek verdiniz dünya görmezden geldi Ukrayna'yı yerle bir ettiniz,topraklarını işgal ettiniz yine dünya görmezden geldi,bu dünya ne zaman sizin gibi katliamcıları,işgalcileri görüp gereğini yapacak acaba?!iftira ...
29 Şubat 2016 Pazartesi 14:02
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler