YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya Kızıldağ'ı bombardımana tuttu
Rusya Kızıldağ'ı bombardımana tuttu
25 Kasım 2015 23:26
Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa, "Rus uçakları bugün yine havadan bomba, denizden füze ve karadan da büyük bir saldırıyla vuruyor. Kızıldağ'da durum çok kritik" dedi.

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa, Rusya'ya bağlı savaş uçakları ve gemilerin Bayırbucak'taki Kızıldağ'ı yoğun bombardımana tuttuğunu ve durumun kritik olduğunu söyledi.

AA muhabirine konuşan Mustafa, "Rus uçakları bugün yine havadan bomba, denizden füze ve karadan da büyük bir saldırıyla vuruyor. Kızıldağ'da durum çok kritik" dedi. 

Mustafa, yaklaşık 5 gün önce rejimin ele geçirdiği Kızıldağ tepesinin, dün Türkmen gençlerce düzenlenen bir operasyonla yeniden ele geçirdiğini hatırlattı. 

Türkmenlerin bugün Acısu'ya doğru ilerlemeye çalıştığını aktaran Mustafa, "Kızıldağ'da durum çok kritik. Ama gençlerimiz mücadeleye devam ediyor. Rejim güçleri ve Ruslar, destek gelmemesi için lojistik noktalarını vuruyor. Mücadelemiz sürüyor. Denizden de teknolojik, tahrip gücü yüksek füzeler atıyorlar" ifadelerini kullandı.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler