YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya kısıtlamaları kademeli kaldıracak
Rusya kısıtlamaları kademeli kaldıracak
30 Haziran 2016 15:30
Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, Türkiye’ye yönelik ekonomik kısıtlamaların kademeli olarak kaldıracağını belirtti.

Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilen hükümet toplantısında konuşan Medvedev, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in talimatı doğrultusunda Türkiye’ye yönelik ekonomik kısıtlamaların sonlandırılacağını açıkladı. 

Ülkedeki Rus üreticilerin zarar görmemesi açısından, Türkiye’ye yönelik kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılacağını belirten Medvedev, Türkiye’ye gidecek Rus turistlerin güvenliği için ise Türk makamlarından bazı garantiler talep edileceğine işaret etti. 

Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün bir telefon görüşmesi yaparak iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşme sürecine girmesi konusunda görüş birliğine varmıştı. 


AA

AK PARTİ DURAKLAMA DÖNEMİ İÇİNDE
 // ismail emre
Ak parti yükseliş dönemini tamamladı bunu kabul etmek lazım ve duraklama dönemi içine girdi çöküş dönemi yaşanmadan yeni ve taze bir partinin ortaya çıkarılması gerekir çünkü bu dönem alternatif partilerin kendini anlatma dönemi olacak ak parti çökmeden önce bu yapılmalıdır paralel yapı bunu iyi gördü ve alternatif parti mhp den çıkarmaya çalışılıyor.Ak partiyi ayakta tutan tek şey ekonomik istikrardır bunu kaybetmemek için rusya israil ile anlaştı ve AB aşkı devam ediyor bu da durmayı sağladı....
30 Haziran 2016 Perşembe 16:52
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler