YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya ifşa etti! İşte ABD'nin alçak PKK-DAEŞ oyunu..
Rusya Savunma Bakanlığı, DAEŞ mensubu teröristlerin Deyrizor'un kuzeyinde mevzilendiği bölgelerin fotoğraflarını yayımladı. Fotoğraflarda DAEŞ mevzilerinde ABD Özel Kuvvetlerinin kullandığı Hummet zırhlı araçları tespit edildi.
Rusya ifşa etti! İşte ABD'nin alçak PKK-DAEŞ oyunu..
24 Eylül 2017 / 16:13 Güncelleme: 24 Eylül 2017 / 16:20

Rusya Savunma Bakanlığı, DAEŞ militanlarının Deyrizor’un kuzeyinde konuşlandığı bölgelerin havadan çekilmiş fotoğraflarını yayınladı. Fotoğraflarda ABD özel birliklerinin kullandığı Hummer marka zırhlı araçları net bir şekilde görülüyor.

Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre Rusya Savunma Bakanlığı, Facebook sayfasından, DAEŞ militanlarının Deyrizor’un kuzeyinde konuşlandığı bölgelerin havadan çekilen fotoğraflarını paylaştı. Paylaşımda, PKK terör örgütünün Suriye uzantısı YPG'nin omurgasını oluşturduğu ve ABD destekli Demokratik Suriye Güçleri (DSG) birliklerinin Fırat nehrinin sol kıyısı üzerinden DAEŞ mevzilerinden herhangi bir engelle karşılaşmadan Deyrizor’a doğru ilerlediği aktarıldı.

1-20170924161332.jpg2-20170924161332.jpg

Bakanlığın açıklamasında, "8-12 Eylül 2017 döneminde havadan çekilen fotoğraflarla DAEŞ birliklerinin mevzilendiği bölgelerde ABD özel kuvvetlerinin kullandığı çok sayıda Hummer zırhlı araçları tespit edildi" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca fotoğraflarda ABD özel kuvvetlerinin daha önce DAEŞ militanlarının bulunduğu bölgelere konuşlandığının net olarak görüldüğü, bu mevzilerin etraflarında çatışmaların veya koalisyonun hava saldırısının yapıldığına dair herhangi bir ize rastlanmadığı kaydedildi: "ABD kuvvetlerinin dayanak noktalarının DAEŞ’in şu anda mevzilendiği bölgelerde bulunuyor olmasına rağmen söz konusu noktaların korunduğuna dair herhangi bir emare yok. Bu durum, orada bulunan tüm ABD askerlerinin teröristlerin kontrolündeki bölgelerde kendilerini tamamen güvende hissettiklerini gösteriyor."

3-648.jpg4-393.jpg5-242.jpg6-138.jpg7-089.jpg8-055.jpg9-038.jpg10-029.jpg11-112.jpg12-040.jpg

Etiketler: , , , , , ,
Tüm gayretler
 // Nezir
Tüm gayretler BÜYÜK DECCAL KRALLIĞI içindir, bunu çok az kişi biliyor peki herkes bilince durum ne olacak deccal aklı bunu hesap edemiyor. Deccalin kaderinde zafer değil helak olmak vardır. Deccalin bu akılsızlıkları tüm Müslüman ülkeleri bir araya getirecek ve ZAFER MÜSLÜMANLARIN olacaktır....
24 Eylül 2017 Pazar 23:54
Siz iki yüzlü pislikler...
 // Bekir
Ulan adiler. DEAŞ da sizin, El Kaide de sizin, kucağınızdaki Fetö de sizin, Boko Haram da sizin. Mayası bozuk ama islam damgalı ne kadar kanı bozuk cani terör örgütü varsa hepsi sizin tarafınızdan kurulmuş. Örgütleri kuran da, damgayı vuran da sonra dönüp sözde onlarla savaşanlar ve onları bahane edip ülkeleri işgal eden de sizlersiniz. Siz süper ve siyonist devletlerin başında oturanlar kendi halklarınızı da, dünyayı da kandırmaya çalışıyorsunuz ama artık yemiyor. Barzaninin de, bölgedeki tüm terör örgütlerinin dayandıkları da sizsiniz. Allah da Jesus da sizin belanızı versin. Siz iki yüzlü ve lanetli kimselersiniz. Kan ve gözyaşının, mültecilik dramının müsebbiplerisiniz. ...
24 Eylül 2017 Pazar 19:03
Lanet olsun!
 // Suat
Ortadoğudaki canları satranç masasına koyup oynayan bunca canın yok olmasının, buncasının mülteci olup denizlerde boğulmasının, dikenli tellerin ardında ilkel koşullarda yaşamasının sorumlusu olan, bir türlü kana doymayan bu ülkelere ve anlayışlara başta ABD olmak üzere siyonizme ve diğerlerine lanet olsun......
24 Eylül 2017 Pazar 18:35
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler