YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya havadan saldırdı 6 Türkmen şehit oldu
Rusya havadan saldırdı 6 Türkmen şehit oldu
11 Ekim 2015 21:29
Rus Hava Kuvvetlerinin, Lazkiye kırsalındaki Cebel Ekrad bölgesine yoğun saldırı düzenlediği bildirildi. Suriye Türkmen Kitlesi üyesi Molla, saldırılarda 6 kişinin şehit olduğunu bildirdi.

Suriye'de, Rus Hava Kuvvetleri'ne ait uçak ve helikopterlerin Lazkiye kırsalındaki Cebel Ekrad bölgesine yoğun saldırı düzenlediği bildirildi. 

Suriye Türkmen Meclisi üyesi Saadettin Molla, AA muhabirine yaptığı açıklamada, muhaliflerin kontrolündeki Cebel Ekrad bölgesinin, Rus kuvvetleri tarafından yoğun saldırıya uğradığını belirtti.

Sabah saatlerinde başlayan bombardımanın devam ettiğini aktaran Molla, "Bölge, havadan, karadan, hatta uzun menzilli füzelerle denizden bombalanıyor. Füzelerin içerisinde misket bombaları var. Dün ve bugün düzenlenen saldırılarda 6 şehidimiz var. Onlarca yaralı ise bölgedeki hastanelere kaldırıldı. Şuan hastaneler yaralı dolu. Türkiye'ye gönderilen yaralılarımız da oldu. Burada durum çok ciddi" diye konuştu.

Molla, iki noktada şiddetli çatışmaların yaşandığını kaydederek, "Rusya yeni çıkarttığı tüm silahları Suriye'de deniyor. Muhalifler ise bölgelerini korumak için önemli mücadeleler veriyor" ifadelerini kullandı.  

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler