YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya füzelerle sınırımızdaki Obin köyünü vurdu
Rusya füzelerle sınırımızdaki Obin köyünü vurdu
11 Aralık 2015 05:50
Rusya Suriye içerisindeki savaşına devam ediyor. Havadan ve denizden attığı füzelerle terör estiren Rusya Hatay'ın Yayladağ İlçesinin karşısındaki Obin köyünü hedef aldı. 7 kişinin öldüğü çok sayıda yaralı olduğu bildirildi.

RUSYA, Akdeniz’de konuşlu savaş gemisinden Hatay’ın Yayladağı İlçesi’nin karşısındaki Suriye’nin Lazkiye kentine bağlı Obin Köyü’ne füze attı. Suriyeli yerel kaynaklar 7 kişinin öldüğünü belirtirken, 40 civarında da yaralı olduğunu bildirdi.

Yayladağı İlçesi’ne kuş uçuşu yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta olan muhaliflerin kontrolündeki Obin Köyü’ne saat 14.00 sıralarında Rusya’nın savaş gemisinden attığı füzeler yerleşim yerlerine isabet etti. Birçok ev, okul ve köprünün hasar gördüğü saldırıda 7 kişi yaşamını yitirdi, yaklaşık 40 kişi de yaralandı. Köylüler enkaz altında kalan yaralıları çıkararak Bayırbucak Türkmenleri bölgesindeki sahra hastanesine götürdü. 
 
Suriyeli yerel kaynaklar, Rusya’nın her gün Obin Köyü ve çevresine füze attığını belirterek, "Dün ve bugün gemilerden 4 füze atıldı. Füzelerin hepsi de yerleşim yerlerine isabet etti" dedi. 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler