YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya Dışişleri: Darbe girişiminde Erdoğan'ı desteklemedik
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde Erdoğan'ı desteklemediklerini, uluslararsı hukuku desteklediklerini açıkladı.
Rusya Dışişleri: Darbe girişiminde Erdoğan'ı desteklemedik
30 Eylül 2016 / 07:04 Güncelleme: 30 Eylül 2016 / 14:03

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Türkiye'de 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminde Rusya'nın aldığı resmi tutumu açıklarken, “Biz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı değil, uluslararası hukuku destekledik" dedi.

'Greece-Russia' haber sitesine röportaj veren Zaharova, Rusya'nın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak takındığı tutuma açıklık getirdi.

Zaharova, “Erdoğan'ın pozisyonunu desteklemediğimizi belirtmek isterim. Bu, hoşlandığımız ya da hoşlanmadığımız bir kişiye bireysel destekle ilgili bir konu değil, çünkü bu çıkmaz bir yol. Bizim dış politikamızın üzerine kurulu olduğu bir prensip var: uluslararası hukuka uymak ve saygı duymak, Birleşmiş Milletler temel ilkelerine bağlı olmak" ifadelerini kullandı.

MİLLİ İRADE VURGUSU

Rusya'nın tutumunun kişisel olmadığını vurgulayan Zaharova, “Biz anayasal düzeni destekledik, biz meşruiyeti destekledik, biz seçilmiş hükümeti destekledik. Bu sadece ülke içindeki değil, aynı zamanda bölgedeki istikrarın da temelidir" diye konuştu.

 

DHA

 // Hakan
Kırım ilhakı hangi uluslararası hukuka göre oldu? Osmanlı 'nın olmadığı bu dünyada meydan Conilere ve Nataşa 'lara kalmış....
30 Eylül 2016 14:41
1
 // 1
Suriye de teröristlere yardım edenler sivil halkı katledenler göçeriz zorlayabilir kime ve neye hizmet ediyor......
30 Eylül 2016 07:42
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler