YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya: 7.000 muhalif şehrin kapılarına dayandı
Rusya Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü General Sergey Rudskoi, 7.000 muhalif savaşçının Halep kapılarına dayandığını açıkladı ve Muhaliflere karşı çaresiz olduklarını itiraf etti.
Rusya: 7.000 muhalif şehrin kapılarına dayandı
12 Ağustos 2016 / 08:49 Güncelleme: 12 Ağustos 2016 / 10:56

Rus basınında yer alan haberde Halep'i tamamen rejim kuşatmasından kurtarmak için operasyonlarına hız veren Fetih Ordusu kontrolündeki birliklerin bölgede devam eden çatışmalara İdlib, Humus ve Hama illerinden ek takviye savaşçı getirdi ileri sürüldü.

“Rus Hava Kuvvetleri’nin desteğini alan Suriye rejim ordusunun temel gayesi, Halep’in güneybatısındaki güçleri destekleyecek yeni muhaliflerin bölgeye ulaşmasını engellemek” dedi.

HALEP'İN GÜNEYBATISINDA 7.000 SAVAŞÇI TOPLANDI

Halep’in güneybatısındaki durumun ağır silahlarla donatılmış muhalifler nedeniyle zor olduğunu ifade eden Rudskoy, “Geçen hafta tanklara, ağır silahlara ve piyade saldırı araçlarına sahip 7 bin kadar muhalif bu bölgede toplandı” diye konuştu.

Şam'ın Fethi Cephesi ismini alan Nusret Cephesi'nin hakimiyeti altında tuttuğu bölgelerde güçlendiğini belirten yetkili, 3 bölgeyi kontrol eden savaşçıların Suriye ordusu savunmasını yararak askeri akademileri ele geçirdiğini söyledi.

Nusret Cephesi mevzilerinin düzenli olarak hükümet güçlerince ateşe tutulduğunu kaydeden Rudskoy, “Bu, Halep’in batısındaki savaşçıların silah ve mühimmat desteği alması ihtimalini ortadan kaldırıyor” ifadelerini kullandı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler