YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rüşvet operasyonu: 16 tutuklama
Rüşvet operasyonu: 16 tutuklama
07 Mayıs 2011 22:50
Yasa dışi kimlik ve pasaport verdikleri iddiasıyla 16'sı polis, 24 kişi tutuklandı.

Sırbistan'da, rüşvet karşılığı bazı kişilere ''kimlik ve pasaport'' verdikleri iddia edilen 16'sı polis memuru 24 kişi tutuklandı.

Sırbistan İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Sırbistan'ın Kosova sınırındaki Niş kentinde, ülkeye gelen Arnavut asıllı kişilere rüşvet karşılığı yasa dışı olarak pasaport ve kimlik verildiği yönünde gelen bilgi üzerine, bir süre önce soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Soruşturma kapsamında, Kosova'dan gelen Arnavutlara yasa dışı biyometrik kimlik ve pasaport verdikleri ve bunun karşılığında rüşvet aldıkları iddia edilen 16'sı polis memuru 24 kişinin tutuklandığı bildirildi.


-AB, SIRBİSTAN'I UYARMIŞTI-


Bu arada, Avrupa Birliği (AB) Sırbistan Sorumlusu Vensan Dejer, 3 gün önce yaptığı açıklamada, 2009 yılında AB'nin vize serbestliği getirdiği Sırbistan'dan AB ülkelerine çok sayıda insanın gittiği ve yasa dışı yollardan bu ülkelerde kaldığının ve çalıştığının tespit edildiğini bildirmişti.

Dejer, önlem almadığı takdirde, Sırbistan'a tanınan vize serbestliğinin geçici olarak askıya alınacağını belirtmişti. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler