YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusların sınır ihlali dünya basınında
Türk jetlerinin Rus uçağını düşürmesinden iki ay sonra Rus jetinin Suriye sınırı yakınlarında Türk hava sahasını ihlal etmesiyle her iki ülke arasında yaşanan gerginliğe dünya basını geniş yer ayırdı.
Rusların sınır ihlali dünya basınında
31 Ocak 2016 / 07:58 Güncelleme: 31 Ocak 2016 / 08:00

GUARDİAN: TÜRKİYE RUS UÇAĞININ HAVA SAHASINI UYARILARA RAĞMEN İHLAL ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Son hava sahası ihlalinden sonra her iki ülke arasındaki ilişkiler kötüye giderken Rusya Büyükelçisi Bakanlığına krizi konuşmak için çağrıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rus jetinin Suriye sınırında Türk hava sahasını ihlal etmesinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e toplantı çağrısı yaptı. Türkiye, Rus savaş jetinin uyarılara rağmen cuma günü Türkiye hava sahasına girdiğini iddia ediyor.

NEW YORK TİMES: RUSYA TÜRK HAVA SAHASINA GİRDİĞİNİ REDDETTİ

Rusya Savunma Bakanı Igor Konashenkov, Rus jetinin Türk hava sahasını ihlal etmesinin söz konusu olmadığını söyledi. Bakan, Rus Su-34 jetinin Türkiye'den yapılan açıklamada olduğu gibi, Türk hava sahasını ihlal ettiği doğru değildir" diye konuştu.

SKY NEWS: TÜRKİYE RUSYA'YI YENİ BİR İHLAL İLE SUÇLADI

Rus jetinin düşürülmesinden sonra Ankara, Moskova'yı hava sahasını ihlal etmeye devam etmesi halinde çok ciddi sonuçlar doğacağı yönünde uyardı.

Ankara, Rus Su-34 jetinin cuma günü yerel saat ile 11.46 sıralarında birden fazla yapılan uyarıya karşın Türk hava sahasına girdiğini açıkladı.

TELEGRAPH: TÜRKİYE, RUS JETİNİN HAVA SAHASINI İHLAL ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Türk jetlerinin Rus jetini düşürmesinden iki ay sonra, Rus savaş jetinin Türk hava sahasını ihlal etmesinin ardından Recep Tayyip Erdoğan Moskova'yı daha ciddi sonuçlar doğurmaması yönünde uyardı.

Türkiye Rus savaş jetinin Türk hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle Moskova'nın Ankara Büyükelçisini Dışişleri Bakanlığı'na çağırarak kınadı.

RUSSİA TODAY: RUS JETİNİN TÜRK HAVA SAHASINI İHLAL ETTİĞİ GEREKÇESİYLE TÜRKİYE RUS BÜYÜKELÇİYİ ÇAĞIRDI

Moskova, Türkiye'nin Rus Su-34 jetinin cuma günü Türk hava sahasını ihlal ettiği suçlamasını reddetti. Rusya Savunma Bakanı, Ankara'nın bu şartlar altında söz konusu jeti hangi ülkeye ait olduğunu belirleyemediğini söyledi.

 

DHA

 // Rasim DUMAN
ABD-İNGİLTERE-İSRAİL Gudumlu medyanin, bir TURK-RUS Harbi cikmasini ne buyuk arzu, istiyak ve heyecan ile bekledigini biz TURKİYE olarak gayet iyi goruyoruz. Tuhaf olan su ki, RUS idarecileri, bu apacik hakikati goremiyorlar. TURKİYE'ye saldirmalari hususunda, BATİ'dan "prim" almis olabilecekleri hatirima geliyor....
31 Ocak 2016 12:42
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler