YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ruslar domatesin tanesini 6 TL'den yiyor
Ruslar domatesin tanesini 6 TL'den yiyor
30 Aralık 2015 19:15
Dün Rusya'daki bir marketten çekilen görüntüde domatesin tanesi 145 ruble yani yaklaşık 6 TL'ye satılıyor. Domatesi kilo olarak almak isteyen Rusların 23,5 TL ödemesi gerekiyor.

rusya'nın, Türkiye'ye yönelik ekonomik tedbirleri kapsamında birçok meyve, sebze ve et ürününün Rusya'ya girişi 1 Ocak 2016 itibarıyla tamamen yasaklanacak.

Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından, Rusya'nın Türkiye'ye yaptırımları çoğunlukla meyve ve sebze ürünlerini kapsıyor.

Domatesin tanesi 6 TL

Uyguladığı ambargo ile Türkiye ekonomisini zora sokmak isteyen Rusya'da domatesin kilosu 560 ruble yani 23,5 TL oldu. Dün Rusya'daki bir markette çekilen fotoğraf Rus halkının domatesi artık tane olarak aldığını da gösterdi. 260 gram gelen bir domates 6 TL'den satılıyor. Marketlerden taneyle domates almaya başlayan Ruslar ekonomik açıdan zor günler yaşıyor. Türkiye, Rusya'ya 2015'in 10 ayında yaklaşık 300 bin ton domates, 255 bin ton narenciye, 20 bin ton beyaz et ve 36 bin ton tuz ihraç etmişti.

 

 // Harbi Erzurumlu
Özellikle hassasiyetiniz için teşekkür ederim,takdir edersiniz ki insan bazen gördüğü haksızlıklar karşısında bazen dayanamıyor ağır yazılar yazabiliyoruz. Ama lütfen bu yazdığımı yayınlatsanız sevinirim. Sadece şunu diyorum Allah dinimize, devletimize ve milletimize kasdeden dahili ve harici bütün kahpeleri kahhar ismi ile kahretsin....
31 Aralık 2015 10:13
 // Harbi Erzurumlu
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
30 Aralık 2015 23:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler