YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rus yolcu uçağı 224 yolcusuyla düştü
Mısır'dan bu sabah havalanan Rus Havayollarına ait uçak, kalkıştan kısa süre sonra 217 yolcu ve 7 mürettebatıyla düştü. Mısırlı yetkililer uçağın enkazına Sina Yarımadası'nın kuzeyindeki dağlık Hassana bölgesinde ulaştıklarını açıkladı.
Rus yolcu uçağı 224 yolcusuyla düştü
31 Ekim 2015 / 12:04 Güncelleme: 31 Ekim 2015 / 13:37

Rusya'ya ait bir yolcu uçağı Sina Yarımadası yakınlarında düştü.

Rusya Havacılık Ajansı, Şarm El Şeyh'ten kalkan Rus hava yolu şirketi Kolavia'ya (Metrojet) ait Airbus-320 tipi yolcu uçağıyla irtibatın Sina Yarımadası yakınlarında kesildiğini açıkladı.

Açıklamada, Şarm El Şeyh-St. Petersburg uçuşunu gerçekleştiren 9268 sefer sayılı uçağın, kalkıştan 23 dakika sonra radar bağlantısının kesildiği belirtildi.

Uçakta çoğunluğunu Rus turistlerin oluşturduğu en az 224 yolcunun bulunduğu bildirildi.

Enkaza ulaşıldı

Öte yandan Mısır da konuya ilişkin açıklama yaptı.

Mısır emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Rusya'ya ait bir yolcu uçağı, Kuzey Sina vilayetindeki Kurye köyü yakınlarına düştü. 

Mısır Bakanlar Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Başbakan Şerif İsmail'in, olayın takibi için özel bir birim oluşturulması talimatı verdiği" belirtildi. Uçağın düştüğü bölgede güvenlik kordonu oluşturulduğu ve sağlık ekiplerinin bölgeye sevk edildiği kaydedildi. 

Görgü tanıkları ise uçağın düştüğü bölgeden dumanların yükseldiğini ifade etti. 

Kahire Havalimanı yetkilileri, Kuzey Sina vilayetine bağlı Ariş kentinde düşen uçağın enkazına ulaşıldığını aktardı. 

Düştü mü, düşürüldü mü?
 // Ertuğrul Osmanlı
Merak ettiğim soru; uçak normal şekilde(Pilotaj hatası, teknik sorun vb) düştü mü? yoksa herhangi bir eylem sonucu düşürüldü mü? ...
31 Ekim 2015 Cumartesi 17:48
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler