YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Rus uçakları Suriye'de 10 bini aşkın uçuş gerçekleştirdi'
'Rus uçakları Suriye'de 10 bini aşkın uçuş gerçekleştirdi'
10 Mayıs 2016 18:14
Rusya Devlet Başkanı Putin, "Rus uçakları Suriye'de bu zamana kadar 10 bini aşkın uçuş gerçekleştirerek, 30 binin üzerinde noktayı vurdu." dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesine ait uçakların Suriye'de bu zamana kadar 10 bini aşkın uçuş gerçekleştirerek, 30 binin üzerinde noktayı vurduğunu söyledi.

Putin, Rusya Savunma Bakanlığı ve askeri sanayi endüstrisi yetkilileriyle Soçi şehrinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Rus müdahalesinin başladığı 30 Eylül'den bu yana Suriye'de 10 binden fazla uçuş gerçekleştirilerek, 30 binin üzerinde hedefin vurulduğunu belirtti.

Rus güçlerinin Suriye'ye havadan ve denizden 115 seyir füzesi fırlattığını belirten Putin, Rusya'dan havalanan uzun menzili bombardıman uçaklarının ise 178 uçuş gerçekleştirdiğini kaydetti.

"Geliştirdiğimiz mekanizmaların Suriye'de pozitif ve köklü değişimlere yol açmasını umut ediyorum"
Putin, Suriye'deki hava saldırılarının, Rus silahlarının verimli ve kaliteli olduğunu açıkça gösterdiğini savundu.

Suriye'deki hava saldırılarını "etkili ve güçlü" olarak nitelendiren Putin, "Ancak en önemli olan Suriye'de siyasi çözümün sağlanabilmesi için gerekli koşulların oluşturulması. 

Amerikalılar dahil tüm partnerlerimizle birlikte geliştirdiğimiz mekanizmaların Suriye'de pozitif ve köklü değişimlere yol açmasını umut ediyorum" dedi.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler