YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rus uçağı ile ilgili yeni ayrıntılar
Rus uçağı ile ilgili yeni ayrıntılar
24 Kasım 2015 07:29
Mısır'ın Sina Yarımadası'nda, terör örgütü DAEŞ tarafından düşürülen ve 224 kişinin yaşamını yitirdiği Rus havayolu şirketi Metrojet'e ait Airbus A-321 uçağına ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Uçağın düşmesini araştıran komisyon, bombanın 15 yasındaki kız çocuğu Maria İvleva'nın oturduğu 31A numaralı koltuğun altına konduğunu belirledi. Yanında annesi ile birlikte seyahat eden Maria İvleva'nın, koltuğunun altına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu genç kızın korkunç bir biçimde öldüğünü, Maria'nın koltuğuna yakın koltuklarda oturanların da aynı sona uğradıklarını belirtti.

Uzmanlara göre, bomba patlamasından etkilenmeyen yolcular da, alev topuna dönen uçağın yere çakılmasıyla yaşamlarını yitirdi. Airbus A321 tıpı yolcu uçağı Moskova saati ile 06.51'de St. Petersburg'a varmak üzere Sarm-eş-Şeyh Havalimanı'ndan havalanmıştı. Uçak ile bağlantı, havalandıktan 23 dakika sonra kesilmişti. Yedisi mürettebat olmak üzere 224 kişinin hayatına mal olan olayı, terör örgütü DEAŞ üstlenmiş ve örgütün İngilizce yayınlanan Dabıq adlı web dergisinde bir gazoz kutusu görüntüsü verilmiş bombanın fotoğrafını yayınlamıştı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler