YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rus savaş uçağından ABD gemisine taciz
Rus savaş uçağından ABD gemisine taciz
15 Nisan 2014 11:10
Amerikalı askeri yetkili: Rus savaş uçağı, Karadeniz'de 90 dakikadan uzun süre Amerikan savaş gemisinin yakınından uçuş yaptı.

Karadeniz'in uluslararası sularında bir Rus savaş uçağının, ABD savaş gemisini 90 dakikadan uzun süre taciz ettiği ileri sürüldü.

Amerikalı bir askeri yetkili, Rus savaş uçağının, cumartesi günü Karadeniz'de 90 dakikadan uzun süre Amerikan savaş gemisinin yakınından uçuş yaptığını iddia etti.

Adının açıklanmasını istemeyen Amerikalı askeri yetkili, cumartesi günü Rus savaş uçağının, USS Donald Cook destroyerine 900 metre mesafede, deniz seviyesinden 150 metre yükseklikte uçuş yaptığını bildirdi.
Yetkili, Rus uçağının yakın uçuşu üzerine gemi komutanlarının telsiz uyarıları yaptığını, öte yandan herhangi bir olay yaşanmadığını ifade etti.

Romanya'nın doğusunda uluslararası sularda görev yapan USS Donald Cook, Rusya'nın Kırım'ı ilhakı ve Ukrayna'da süregelen olaylar nedeniyle 10 Nisan'da Karadeniz'de konuşlandırılmıştı.

11:33
 // Rasim DUMAN
ABD, Karadeniz'de bir çatışmanın altyapısını hazırlıyor. Turkiye'yi de bu çatışmanın içine çekerek butun kaynaklarını savunma masraflarına teksif etmesini saglamak istiyor. Aman dikkat, yeni bir "Kırım Harbi" faciası yaşamayalım....
15 Nisan 2014 11:33
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler