YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rus Rahip: Cihad eden Müslümanlar Batı'ya karşı savaşında haklı
Rusya'da bir Ortodoks kilisesinde konuşma yapan başrahip Dmitri Smirnov Hristiyanlığın İslam Dünyasına sunacak hiç bir değerinin kalmadığını, Müslüman gençlerin yozlaşan dünya sistemine karşı savaştıklarını ve haklı olduklarını vurguladı.
Rus Rahip: Cihad eden Müslümanlar Batı'ya karşı savaşında haklı
11 Eylül 2014 / 22:00 Güncelleme: 11 Eylül 2014 / 22:05

Rusya'da bir Ortodoks kilisesinde konuşma yapan başrahip Dmitri Smirnov Hristiyanlığın İslam Dünyasına sunacak hiç bir değerinin kalmadığını belirtti. Rahip ayrıca Müslüman gençlerin yozlaşan dünya sistemine karşı savaştıklarını ve bu konuda haklı olduklarını vurguladı. Konuşmasında Hıristiyan aleminin artık dünyaya iyilik değil ahlaksızlık ve zulüm saçtığını, Hıristiyan ülkelerde yaşayan halkların büyük bir ahlaki çöküntü ile karşı karşıya olduğunu belirten başrahip "Müslüman gençler Hıristiyan Dünyasının dikkatlerini üzerlerine odakladığı ünlülerin 8. defa kocaya varmalarını ya da on altıncı defa evlenmelerine yönelik haberleri görmek istemiyorlar" dedi.

Başrahip Müslüman gençlerin haklı bir duruşlarının olduğunu ve gençlerin İslam'ın dayanaklarının, en önemlisi de aile dayanaklarının yok olmasını istemediğini ve bu nedenle Batı'ya karşı savaştıklarını" belirtti.

Müslümanların dağdan inmiş teröristler olmadıklarını oldukça haklı bir dava sahibi yüksek tahsilli olduklarını belirten Smirnov Müslüman'ların Mesih'e Hıristiyanlardan daha yakın olduklarını söyledi.

İşte Başrahibin o açıklamaları;

Hidayet
 // Kemal
Allah (c.c.) tez zamanda hidayet nasip etsin, Islamla şereflensin inşaAllah. ...
12 Eylül 2014 Cuma 10:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler