YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rus Ordusu Kazakistan'ı terk ediyor
Rus Ordusu Kazakistan'ı terk ediyor
20 Haziran 2016 15:36
Rusya ekonomideki darboğazı atlatmak için Kazakistan'da kiraladığı arazileri iade ediyor.

Dünya Bülteni'nin aktardığı habere göre Rus Bağımsız Askeri İnceleme dergisinde editör yardımcısı Vladimir Gundarov imzasıyla Kazakistan konulu bir yazı yayınlandı.

Buna göre Rusya'nın Kazakistan'da askeri amaçlarla kiraladığı toplam 2 milyon hektar alanı iade edeceği, bugüne kadar yaklaşık 1.7 milyon hektar arazının iadesi için belgelerin imzalandığı bildirildi.

Söz konusu askeri alanların Aktöbinsk ilindeki Sarı-Şagan askeri eğitim merkezine ait olduğu sanılıyor. Bölgede en son olarak 2014 yılında füze denemesi yapılmıştı.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, son Kazakistan ziyareti sırasında 1.7 milyon hektar askeri alanın Kazakistan'a iade edildiğini, bunun yanında yine 300 bin hektarlık Emba askeri üssünün iade protokolünün taraflarca imzalanmaya hazırlandığını açıklamıştı.

Kazakistan'a bu arazilerin iade edilmesi Rus askeri bütçesine önemli tasarruflar getiriyor. Bununla ülkenin Kazakistan'da askeri alanlar için yıllık toplam kira bedeli 4 milyon dolar azalarak 23.486 milyondan 19.357 milyon dolara inecek.

PARAYLA DÖVMEK BUNA DENİYOR GALİBA...
 // ismail emre
Bir ordu ne kadar güçlü olursa olsun para akmıyorsa ordu küçülür Rusyanın yediği ambagolar ekonomik darboğaz askeri güçlerine de büyük oranda darbe vuruyor zaten sovyetlerden kalma çoğu 50 yıllık silahları var bunları modernizasyon yaptıkları halde çürümeye mahkum silahlar... savaş gemileride çoğu ülkenin savaş gemilerine oranla eski vaziyette daha dün putin itiraf etti ABD tek süper güç hal böyle iken kafa tutamaz kimseye......
20 Haziran 2016 Pazartesi 16:24
DİLERİZ BU ÇEKİLİŞİN NEDENİ ➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Çekilen birlikleri, Türkiye-Ermenistan veya Türkiye-Suriye sınırına yığmak fikri değildir!?!...
20 Haziran 2016 Pazartesi 16:09
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler