YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rus muhabirin 'Türkiye sorusu' sözcüyü çıldırttı
Rus muhabirin 'Türkiye sorusu' sözcüyü çıldırttı
11 Aralık 2015 11:18
Rus muhabirin ısrarlı Türkiye sorusu ABD Dışişleri Bakanlığı'nın sözcüsü John Kirby'i çileden çıkarttı. Sözcü, diplomatik olmamakla muhabir ise taraflı soru sormakla eleştiriliyor.

Rus muhabirin ısrarlı Türkiye sorusu ABD Dışişleri Bakanlığının en sakin sözcüsü John Kirby'i çileden çıkarttı. Sözcü, diplomatik olmamakla muhabir ise taraflı soru sormakla eleştiriliyor.

Rus muhabarin Türkiye sorusu ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü John Kirby'i çileden çıkarttı.

''UTANMADAN SORABİLİYOR OLMANA ŞAŞIRIYORUM''

Günlük basın brifingi için gazetecilerin sorularını cevaplayan Kirby, RT televizyon kanalının muhabiri Gayane Chichakyan'ın ısrarla Türkiye ile alakalı aynı soruyu sorması karşısında sinirlerine hakim olamadı ve "Bu soruları hala utanmadan sorabiliyor olmana şaşırıyorum, Rus hükümetine soramadıklarını bana neden soruyorsun?" diyerek tepkisini dile getirdi.

TÜRKİYE SORUSU

Basın brifingi olağan seyrederken, RT televizyon kanalının Waşhington muhabiri Gayane Chichakyan, "Türkiye'nin Irak'a asker göndermesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" diye sordu.

Kirby, bu soruya son 3 gündür aynı yanıtı verdiğini belirterek, "Türkiye ve Irak sorunun cözümü için gerekli görüşmeleri yapıyor" dedi. Cevaptan memnun olmayan muhabir, sorunun şeklini değiştirdi ve üst üste aynı soruyu yine sordu.

"SORDUĞUN SORULARA BAK''

Sorular üzerine sinirlenen Kirby, "Sorduğun sorulara bak ve kendine gül, çılgın sorular bunlar" diyerek muhabiri susturdu. Sakin tavırları ile tanınan John Kirby'nin kadın muhabire olan tavrının diplomatik olmaması da eleştiri aldı.

 

NTV

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler