YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rus muhabirin Türkiye sorusu ABD Sözcüsü Kirby'i çıldırttı
Rus muhabirin ABD Sözcüsü Kirby'e defalarca aynı Türkiye sorusunu sorması Kirby'i kızdırdı. Sözcü Kirby, "Hala utanmadan bu soruları sorabiliyor musun? Rusya'ya böyle eleştiriler getirebiliyor musunuz?" diye sert cevap verdi.
Rus muhabirin Türkiye sorusu ABD Sözcüsü Kirby'i çıldırttı
11 Aralık 2015 / 16:22 Güncelleme: 12 Aralık 2015 / 08:26

Günlük basın brifingi için gazetecilerin sorularını yanıtlayan ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü John Kirby, RT televizyon kanalının muhabiri Gayane Chichakyan'ın ısrarla Türkiye ile alakalı aynı soruyu sorması karşısında sinirlerine hâkim olamadı.

RUS MUHABİRİN PROVOKATİF SORUSU

Basın brifingi olağan seyrederken, RT televizyon kanalının Waşhington muhabiri Gayane Chichakyan, "Türkiye'nin Irak'a asker göndermesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" diye sorup bunda ABD'nin de payı olduğunu iddia etti.

BU SORULARI HALA UTANMADAN NASIL SORUYORSUN?

Kirby, RT televizyon kanalının muhabiri Gayane Chichakyan'ın ısrarla Türkiye ile alakalı aynı soruyu sorması karşısında sinirlerine hâkim olamadı ve "Bu soruları hala utanmadan sorabiliyor olmana şaşırıyorum, Rus hükümetine soramadıklarını bana neden soruyorsun? Rusya’ya yönelik böyle eleştiriler getirebiliyor musunuz" diyerek tepkisini dile getirdi.

AYNI SORUYU SORARAK ÇILDIRTTI

Kirby, bu soruya son 3 gündür aynı yanıtı verdiğini belirterek, "Türkiye ve Irak sorunun çözümü için gerekli görüşmeleri yapıyor" dedi. Yanıttan memnun olmayan muhabir, sorunun şeklini değiştirdi ve üst üste aynı soruyu yine sordu.

"SORDUĞUN SORUYA BAK VE KENDİNE GÜL"

Sorular üzerine sinirlenen Kirby, "Sorduğun sorulara bak ve kendine gül, çılgın sorular bunlar" diyerek muhabiri susturdu. Sakin tavırları ile tanınan John Kirby'nin kadın muhabire olan tavrının diplomatik olmaması muhabirin de yanlı tavırları eleştiri aldı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler