YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rus füzeleri havada durdurulacak!
NATO’nun şimdiki füze savunma sisteminin Rusya'nın nükleer gücüne karşı koymak için yetersiz olduğunu söyleyen Tümamiral Soner Polat, ancak yeni bir sistem geliştirildiğini ve bu sayede Rus nükleer füzelerinin havada durdurulacağını söyledi.
Rus füzeleri havada durdurulacak!
25 Aralık 2015 / 11:05 Güncelleme: 25 Aralık 2015 / 15:26

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan emekli Tümamiral Soner Polat, NATO'nun füze savunma sistemini anlattı.

Amerika ve NATO işbirliğiyle geliştirilen füze savunma sistemi kapsamının genişletileceğini söyleyen Polat, 2 yıl içinde Romanya, Polonya ve Karadeniz'de savunma sisteminin kurulmasının hedeflendiğini belirtti.

Rusya'nın nükleer gücünün önemsenmesi gerektiğine dikkat çeken Polat, Rusya'nın dünyanın en büyük nükleer füze gücüne sahip olduğunu söyledi.

3 AŞAMALI SÜREÇTEN GEÇECEK

NATO'nun mevcut sisteminin Rusya'nın nükleer füzelerini imha edebilecek güçte olmadığını ifade eden Polat "Ancak bu savunma gücünü artırmak için çalışmalar hızlandırıldı. Bu çalışmaların ilk adımı Kürecik'teki koruma kalkanıyla atıldı" dedi. Füze savunma sisteminin "Atılan füzeyi yakalama, izleme ve imha etme" şeklinde 3 aşamalı süreçten geçtiğini kaydeden Polat, geliştirilecek savunma sistemiyle Rus nükleer füzelerinin havada durdurulacağını söyledi.

 

YENİ ŞAFAK

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler