YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rus casuslara sahip çıktı!
ABD'de tutuklandıktan sonra takas anlaşmasıyla geri gönderilen Rus ajanlara Putin sahip çıktı...
Rus casuslara sahip çıktı!
26 Temmuz 2010 / 14:06 Güncelleme: 26 Temmuz 2010 / 14:09

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, ABD’de tutuklandıktan sonra takas anlaşmasıyla ülkelerine geri gönderilen Rus ajanlarıyla bir araya gelerek, şarkılar söylediğini açıkladı.

Ukrayna’nın Foros kentine düzenlediği ziyaret sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Putin, aralarında fiziksel güzelliğiyle dünya basınında yoğun ilgi gören 28 yaşındaki Anna Chapman’ın da bulunduğu 10 Rus casusuyla hayat hakkında sohbet edip, canlı müzik eşliğinde yurtsever şarkıları söylediklerini ifade etti.

ABD ile yapılan takas anlaşması sonucunda Rusya’ya geri gönderilen casuslara iyi bir gelecek vadeden Putin, “Eminim ki Rusya’da çok iyi kariyerlere sahip olacaklar” dedi. Putin, ajanları ele veren kişilerin isimlerini bildiklerini söyleyerek, olayı bir “iş ihaneti” olarak nitelendirdi. KGB ajanlığı yaptığı sırada beş sene Almanya’nın Dresden kentinde kalmış olan Putin, yabancı bir ülkede ajanlık yapmanın zor bir görev olduğunu ifade ederek, “Asıl sorun, yabancı bir dili ana diliniz gibi düşünmek ve konuşmak. Diplomatik güvenceden yoksun, sevdiklerini tehlikeye atarak, anavatanın iyiliği için yıllarca verilen emirleri yerine getirmek zorundasınız” diye konuştu. ABD'de geçen ay, 11 kişinin Rus casusu olmakla suçlanmasının ardından gözaltındaki 10 kişi, Rusya'da Batılı istihbarat örgütleri adına casusluk yapmakla suçlanan 4 kişiyle Avusturya'nın başkenti Viyana'da takas edilmiş, soruşturmada adı geçen 11'inci kişi ise Kıbrıs Rum kesiminde tutuklandıktan sonra kefaletle serbest bırakılmasının ardından kaçmıştı. (İHA)
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler