YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rumlara damat kazığı
Rumlara damat kazığı
02 Nisan 2013 09:59
Kıbrıs Rum Kesimi’nde basında dün çıkan 15 Mart’taki Euro Grubu toplantısı öncesinde yurt dışına 21 milyon euro transfer ettiği iddia edilen şirketin, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in damadına ait olduğu belirtildi.

Kıbrıs Rum Kesimi’nde yayınlanan Politis gazetesi ve diğer gazeteler, bugün ilgili haberin dün Haravgi gazetesinde yayımlandığına dikkati çekerken, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile bahse konu olan “A.Loutsios&Sons Ltd” şirketi adına Anti Lutisos’un yapmış olduğu açıklamalara yer verdiler. Habere göre Anastasiadis’in damadı Lutsios, yaptığı açıklamada paraların transfer edildiğini inkar etmezken, bu yönde izahatlarda bulundu. Lutsios, yurt dışına transfer edilen meblağın 10.5 milyon euro olduğunu, geriye kalan diğer 10.5 milyon euronun ise Güney Kıbrıs’ta (Kıbrıs Bankası’nda) kaldığını, ayrıca söz konusu paraların taşınmaz mal sektöründeki yatırımlar için transfer edildiğini söyledi. Lutsios, tıraşlanmadan dolayı 15 milyon euro zarara uğradığını da belirtti.

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ise yaptığı açıklamada, yayımlanan haberin hedefinde kendisinin bulunduğunu söyledi. Anastasiadis, ekonominin bu duruma gelmesine neden olan kişiler ve olayları araştıracak olan Araştırma Komitesi’nin hiç kimseyi istisna tutmayacağını da ifade etti.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler