YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rum lideri şaşırttı!
Rum lideri şaşırttı!
23 Mart 2010 15:07
Rum lideri Dimitris Hristofyas, ekonomiye katkı sağlamak amacıyla maaşında yüzde 10 kesintiye gideceğini açıkladı

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, ekonomik sorunların aşılmasına katkı amacıyla maaşında yüzde 10 kesintiye gideceğini açıkladı.

Basın toplantısı düzenleyerek, hükümetinin iki yıllık görev süresindeki icraatları ve özellikle ekonomi konularını değerlendiren Hristofyas, kendisinin, bakanlarının ve başkanlık personelinin ekonomik çıkmazın aşılmasına katkı amacıyla maaşlarından yüzde 10 oranında kesinti yapılması kararı aldıklarını söyledi.

Hristofyas, Rum Meclis Başkanı Marios Karoyan ve milletvekillerine de aynı fedakarlıkta bulunmaları çağrısında bulundu.

Hükümetinin hazırlamakta olduğu ekonomik önlemler paketinin geciktiğini, ancak bunun büyük bir sorun teşkil etmediğini ifade eden Hristofyas, hükümetinin yeni vergiler getirmeyi amaçlamadığını, fakat AB tarafından öngörülen vergi artışlarının yapılacağını söyledi.

Rum Ortodoks Kilisesi'nin taşınmazlarının ve diğer ticari unsurlarının vergilendirilmesi konusuna da değinen Hristofyas, kiliseyle daha önce yapılan vergi anlaşmasının kendilerini memnun etmediğini, kilisenin tüm ekonomik faaliyetlerinin bir an önce vergilendirilmesi gerektiğini kaydetti.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler