YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rum basınından İsrail iddiası
Rum basınından İsrail iddiası
08 Haziran 2010 13:31
Rum basını, İsrailli gönüllülerin 3 gemiyle hafta sonu KKTC'ye gelerek Türkiye'nin Kıbrıs'ta işgalci olduğu tezini savunacağını iddia etti.

Rum basını, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısının ardından bir grup İsrailli'nin, ''Türkiye'nin Kıbrıs'ta işgalci olduğu'' tezini savunmak için KKTC açıklarına bu hafta sonu bir gemi seferi düzenlemeyi planladığını yazdı.  

Rum Fileleftheros gazetesi, ''Kıbrıs sorunu da Gazze savaşında'' başlığıyla duyurduğu haberine göre, İsrailli gönüllüler, şimdilik sayıları 3 olan gemilerle, bu hafta sonu KKTC açıklarına gelerek, Kıbrıs'ın Türkiye'nin ''işgali altında olduğuna'' dikkat çekmeye çalışacak.

Haberde, eyleme katılacak gemilerin sayısının artmasının beklendiği, İsrailli eylemcilerin KKTC kıyılarına yaklaşmaya niyetli olmadıkları kaydedildi.

Simerini gazetesi, protesto eylemini, emekli ve öğrenciler olmak üzere toplam 6 kişinin planladığını yazdı. Gazete, eylemcilerin İsrail basınına yaptıkları açıklamalarda, herhangi bir sıcak temas olmasını amaçlamadıklarını ve bölgeye Türk savaş gemilerinin gitmesi durumunda oradan ayrılacaklarını söylediklerini aktardı.
AA

devamı
 // ibrahim çelikoğlu
Filistin'liler Rumlar gibi sonradan gelip yerleşmemişlerdir.Filistin toprakları silah gücüyle işgal edilmiştir.Kendi toprakları,kendilerine ait olan topraklardır.Rum'lar sonradan gelip adaya yerleşmiştir.
Karşılığında tapulu arazi verilmiş o zamanın tapuları Rum'lara haktır.
Ondan sonraki tapu işlemleri hukuk'a göre hak olamaz çünkü;Hak gaspıdır.Başkasına ait topraktır.İsrail Dünyada sokak köpeği kadar itibarı olmayan bir devlettir.ABD'ye hizmet sayesin...
08 Haziran 2010 16:45
Kıbrıs'ın tapusu Türk'tür...
 // ibrahim çelikoğlu
Yahudiler üç bin yıl evvel Filistinden ayrılmışlardır.Üç bin yıl geçtikten sonra buralar bize ait denilemez.Kıbrıs öyle değildir.Osmanlı İngilizlere kiraya vermiş ve İngilizler bugün bile kiraya tuttuğumuzu geriye veriyoruz sözleşmeyi fes ettik dememişlerdir.Adadan Türkler İngiltere ve AB'ye göç etmiş olsalar dahi Türklerin ada halkı olduğunu kimse inkar edemez.Dünyanın her yerinde kiralayan malı aldığı gibi korumakla mükelleftir.Sahibinide inkar eder diye...
08 Haziran 2010 16:31
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler