YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ricciardone Mısır Amerikan Üniversitesi rektörlüğüne atandı
Ricciardone Mısır Amerikan Üniversitesi rektörlüğüne atandı
06 Mart 2016 16:24
ABD'nin Türkiye eski büyükelçisi Ricciardone Mısır Amerikan Üniversitesi rektörlüğüne getirildi.

Amerika’nın Türkiye eski büyükelçisi Francis J. Ricciardone'nin Mısır Amerikan Üniversitesi Rektörlüğüne atandığı bildirildi.

Mısır'ın en prestijli üniversitesi olarak bilinen Amerikan Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, Ricciardone'nin Üniversite'nin 12'nci Rektörü olarak önümüzdeki Haziran ayı başında göreve başlayacağı duyuruldu.

Halen ABD'deki Atlantik Konseyi'ne bağlı Refik Hariri Merkezi'nin başkanlığını yapan Ricciardone, 2005-2008 yılları arasında ABD'nin Mısır büyükelçiliği görevinde bulunmuştu.

Ricciardone, 2009-2010 arasında ABD'nin Afganistan büyükelçiliği , 2011-2014 yılları arasında ise Türkiye büyükelçiliği görevlerinde bulundu.

Ricciardone'nin Üniversite Mütevelli Heyeti tarafından oy birliğiyle seçildiği öğrenildi. Yeni rektör ile ilgili çalışmaların 2015 yılında başladığı ve seçimi konusunda öğretim görevlileri, öğrenciler, üniversite çalışanları ve üniversite mezunlarının da görüşlerinin alındığı belirtildi.


AA

mısır iflağ olmaz artık
 // Muammer Bekaroğlu
Ortadoğuda israil ve abd nin istediğigibi gidiyor böyle giderse askere hayattaq akamzlar teskere sürünürler dahada sürünürler bir sisi gider diğer sisi gelir olanda mısır halkına olur allah yardımcıları olsun abd bastığı tokta 100 yıl ot bitmez....
06 Mart 2016 Pazar 18:46
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler