YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rende: Enerji Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek
Rende: Enerji Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek
17 Aralık 2014 02:49
Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mithat Rende, Türkiye'nin hem önemli bir enerji üreticisi hem de enerji alanında bir dağıtım merkezi haline geleceğini belirtti.

Merkezi Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan OECD'nin Türkiye Temsilciliği'nde, Fransa Elektrik İdaresi (EDF) eş sponsorluğunda Akdeniz Enerji Gözlemevi tarafından hazırlanan "Türkiye Akdeniz Enerji Perspektifleri" raporu vesilesiyle resepsiyon düzenlendi.

Avrupa'nın enerji alanında önde gelen isimlerinin yer aldığı resepsiyonda konuşan Rende, Türkiye'nin enerji üretimini 10 yılda 2 kat artıracağını dile getirdi.

Rende, "Türkiye hem önemli bir enerji üreticisi hem de enerji alanında bir dağıtım merkezi haline gelecek. Enerji, Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin nükleer enerji faaliyetlerini artırması gerektiğine de dikkati çeken Rende, 3. nükleer santralın zorunlu olduğunun altını çizdi.

Resepsiyonda, Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı da yer aldı.

 

AA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler