YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Rekor kırcam' derken öldü!
'Rekor kırcam' derken öldü!
29 Nisan 2013 12:54
Hindistan’ın Darjeeling bölgesinde Sailendra Nath Roy isimli bir dublör Teesta nehrinin üzerinden saçları tele bağlı şekilde geçmeye çalışırken hayatını kaybetti.

Dünya rekoru kırmak için çılgınca denemede bulunan Roy, saçlarının tele bağlı tekerlekli düzenekte sıkışması sonucu uzun süre kendisini kurtarmaya çalışmasına rağmen hayatını kaybetti.

Yetkililer 45 dakika sonra Roy’a yardım etmek için ulaşabildiklerinde Roy çoktan hayatını kaybetmişti. Guiness Rekorlar Kitabı’na girmek için yerden 3000 metre yükseklikteki bir tepede denemesine başlayan Roy saçlarının tekerleğe takılması sonucu elleriyle ilerlemeye çalıştı. Fakat buna rağmen başarılı olamayan Roy tüm çabalarına rağmen kurtulmayı başaramadı. Bölgedeki yerel kaynaklar ise Roy’un kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini ifade ettiler.

Roy daha öncelerde saçlarını kullanarak birçok araç çekerek Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başarmıştı. Roy ayrıca, 2011 yılında 800 metre yüksekliğinde bir yerden saçlarını tele bağlayarak karşıdan karşıya geçmişti.

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler