YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Referandum sonuçlandı: İngiltere Avrupa Birliği'nden ayrılıyor
İngiltere'nin AB'den çıkıp çıkmamasına yönelik ülkede yapılan referandumdan sonuçlar açıklandı. Referandumda Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı çıktı.
Referandum sonuçlandı: İngiltere Avrupa Birliği'nden ayrılıyor
24 Haziran 2016 / 07:02 Güncelleme: 24 Haziran 2016 / 08:56

İngiltere'de dün yapılan referandumda seçmenler ülkenin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmasına karar verdi. 

İngiltere'nin AB'den çıkıp çıkmamasını belirleyecek referandumda, şu ana kadar yapılan sayımlara göre yaklaşık 33 milyon seçmen toplam 382 seçim bölgesinde sandık başına gitti.

17 MİLYON SEÇMEN 'ÇIKALIM' DEDİ

AB'den çıkma yönünde oy kullanan 17 milyon seçmen yüzde 52'lik oy oranını yakaladı. Tercihini birlikte kalmaktan yana kullanan 15 milyon 812 bin seçmenin oy oranı ise yüzde 48'de kaldı. İki taraf arasında 1 milyondan fazla oy farkı oluşurken, kalan 5 seçim bölgesindeki oylar referandumun sonucunu değiştirmeyecek. 

Tarihi referandumda İngiltere ve Galler'de birlikten ayrılmayı isteyen, İskoçya ve Kuzey İrlanda'da ise AB'de kalmak isteyen seçmenlerin tercihi öne çıktı.

p1-011.jpg

İngiliz sterlini dolar karşısında değer kaybetti

İngiltere'nin AB'den çıkması yönündeki oyların önde gitmesi nedeniyle İngiliz sterlini değer kaybetmeye devam etti ve 1985 yılından bu yana dolar karşısında en düşük seviyesine indi. İlk sandıkların açılmasının ardından birlikten ayrılma oyları öne geçince sterlin-dolar paritesi 1.43'e gerilemişti. 

 

AA

 // afl
Zerrelerin ayrıldı lar inşallah parça pincil olsunlar...
24 Haziran 2016 11:17
Sn. Editöre
 // Nezir
Sn.Editör, hakkını helal et, çok teşekkür ederim, yalnız yorumun 1-2 diye alt alta okunması kolay olacak şekilde getirmenizi rica ediyorum. Allah sizinle olsun zaten Rabbim hep öyle yapar kendisinden olanı her zaman korur. Bu günler çok kısa bir zaman sonra geçecek, yer yüzü bu melanatten kurtulacaktır, sen bu fakir kardeşine inan, eğer çıkmaz ise bana beddua edebilirsin....
24 Haziran 2016 Cuma 10:30
Sn.Editöre
 // Nezir
Sn.Editör, bu yeryüzünün gelmiş geçmiş en şerli ailesi bu fakiri çok uzun yıllardır tehdit ediyor ama asla boyun eğmedim, siz 2 günde ne çabuk boyun eğdiniz. Ayrıca Onun çok yüklü miktarda teklif ettiği Dünyalıkları da şiddetle reddettim. Bunların hepsi sabittir, zamanla ortaya çıkacaktır. Yazıklar olsun başka ne diyeyim ki. ...
24 Haziran 2016 Cuma 10:15
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler