YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Refah, yine kapatıldı!
Refah, yine kapatıldı!
28 Eylül 2013 21:32
Mısır yönetiminin bu sabah açtığı Refah Sınır Kapısı'nı tekrar kapattığı bildirildi.

Gazze'deki Filistin Hükümeti Sınır Kapıları Genel Müdürü Mahir Ebu Subhe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mısır yönetiminin, 62 yolcuyu taşıyan bir otobüsün Gazze'den geçişine izin verdiğini ancak bilgisayar sistemlerinde yaşanan problemler nedeniyle diğer 6 otobüsün geçiş yapamadığını ve kapının kapatıldığını söyledi.

Ebu Subhe, Refah Sınır Kapısı'nın açık kaldığı süre zarfında 112 Filistinlinin Mısır'dan Gazze'ye geçiş yapabildiğini ifade etti.

Gazze'deki Filistin Sınırlar İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, Mısır makamlarından, Refah Sınır Kapısı'nın bu sabahtan başlamak üzere cumartesi, pazar ve pazartesi günleri öğrenciler ve insani durumlar için 3 gün süreyle açık kalacağıni bildiren bir tebliğin kendilerine ulaştığı belirtilmişti.

İsrail'in 2006 yılında başlattığı ambargo ile Gazze'nin dünya ile tek bağlantı noktası haline gelen Refah Sınır Kapısı, Mısır makamları tarafından, 3 Temmuz'daki askeri darbeden sonra Sina'nın kuzeyindeki güvenlik sorunları gerekçe gösterilerek sık sık kapatılıyor.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler