YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Raylardan geçen gruba tren çarptı: 35 ölü
Raylardan geçen gruba tren çarptı: 35 ölü
19 Ağustos 2013 10:57
Yolcu treninin, demiryolundan karşıya geçmeye çalışan bir grubun arasına dalması sonucu 35 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Hindistan'ın Bihar eyaletindeki Dhamara kenti yakınlarında meydana gelen kazada 35 kişinin öldüğü yaklaşık 40 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Görgü tanıkları, bir aydır devam eden dini törenlerin kapanışına katılmak için Katyayani Tapınağı'na gitmeyen çalışan Hindu hacılara demiryolundan geçmeye çalışırken karşı yönden gelen Rajya Rani treninin çarptığını söyledi.

Kazanın ardından öfkeli bir grup, makinisti zorla lokomotiften çıkardı ve dövdü. Ağır yaralanan makinist, hastaneye kaldırıldı.

Öfkeli grup, daha sonra yolcuları trenden çıkararak bazı vagonları ateşe verdi. Grubun istasyonda bekleyen diğer trenlerin de camlarını kırdığı belirtildi.

Transit geçiş için izni varmış

Eyalet milletvekili Dinesh Chandra Yadav, Rajya Rani Ekspres treninin Bihar eyaletindeki Dhamara kenti yakınlarındaki istasyondan transit geçiş için izni olduğunu açıkladı.

Görgü tanıkları, bir aydır devam eden dini törenlerin kapanışına katılmak üzere Katyayani Tapınağı'na gitmek için demiryolundan geçmeye çalışan Hindu hacıların treni görmelerine rağmen nasıl olsa durur diye raylar üzerinde yürümeye devam ettiğini söyledi.

Devlete ait demiryolları ağının günde 9 bin sefer düzenleyip 18 milyon yolcu taşıdığı Hindistan'da son 5 yılda meydana gelen tren kazalarında 1220 kişi yaşamını yitirdi.

 

AA

Etiketler:
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler